Ідея про введення продуктових чеків є спробою підтримки населення в умовах зростання цін на продовольство, заявив колишній в.о. міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта.
"Державні регулювання цін просто не працюють – бізнес або просто їх не виконує, або носить хабарі, ціни ростуть ще більше. Так що ніякого сенсу в цих регулюваннях немає. Можна знизити ПДВ на певні види їжі, яку купують бідні люди, а можна піти шляхом, який пропонується», - розповів він Главкому.
Він пояснив, в чому відмінність чеків від карток на продовольство, які були у СРСР.
"Це - американська система, коли уряд виділяє людям кошти безпосередньо під покупку їжі. В Дії є є-Підтримка - аналогічно можна виділяти гроші на продовольство. Можна це робити через Дію, а можна на поліграфкомбінаті Україна надрукувати захищені продовольчі чеки, які люди можуть витрачати на продовольство. Тому що смартфони не у всіх бідних людей», – пояснив він.
Кухта розповів, за якими критеріями уряд буде обчислювати цих бідних людей.
«У нас вже існує система субсидій, на основі якої їх можна перерахувати. Можливо, не всім, а з урахуванням наявного ресурсу. Але в принципі таке розуміння у держави є. Я вважаю такий підхід вірним", - зазначив політик.
Він вважає, що якщо використанням продуктових карток зайнятися вже зараз, то до весни – може бути реалізований цей механізм.
Читати такожУ Зеленського заговорили про "талони" на продукти: кому дістануться чеки
Читати також"Талони на їжу": українцям назвали вартість продуктових чеків
Читайте ще: