З початку червня українцям почали блокувати банківські рахунки через накладення на них арешту державними виконавцями. Причому крім зарплатних карт, блокуються пенсійні карти і рахунки для соціальних виплат.
Адвокат Анжеліка Пономаренко розповіла порталу "Соціальна платформа", що потрібно робити в такій ситуації. Вона радить звернутися до виконавчої служби і розблокувати один рахунок і користуватися сумою в межах 13,4 тисячі грн.
За її словами, справа в тому, що навесні Кабмін скасував заборону накладати арешт на рахунки з сумами менше 100 тисяч гривень.
"Після 2 березня 2022 року, коли уряд ухвалив відповідну постанову, виконавці могли блокувати лише ті картки, на яких було більше 100 тисяч гривень. Це досить велика сума. А у багатьох людей була заборгованість до 100 тисяч. Тому довгий час не було ніяких проблем. Люди спокійно жили. Дехто навіть і не знав, що має борг. Однак зараз заборону зняли, тому виконавці мають право накладати арешти на всі суми, хоч з однієї гривні", — розповідає адвокат.
За словами юриста, арешт на банківський рахунок може накладатися за рішенням виконавчої служби. Підставою можуть служити, наприклад, судові рішення, борги за комунальні послуги і так далі.
Дивіться відео інтерв'ю міністра соціальної політики Оксани Жолнович з приводу пенсій під час війни:
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що ПриватБанк заблокував рахунки клієнта, вимагаючи ідентифікувати особу. Чоловік назвав такі дії знущанням, оскільки всі його дані відомі співробітникам банку.
Також повідомлялося, що клієнт Приватбанку зіткнувся з проблемою - разом з курсом долара у нього підвищувалися відсотки по кредиту. Чоловік розповів, що у нього був валютний кредит в банку на покупку авто під заставу цього авто. В результаті транспортний засіб йому довелося повернути банку.
Вас можуть зацікавити такі новини: