У період з січня по травень 2024 року інфляція в Україні сповільнилася до 2%, що стало найнижчим показником за останні роки. Однак ризики зростання цін у найближчому майбутньому все ще є.
Як повідомляє Міністерство економіки України в огляді, нинішня "млявість" із цінами сталася через зміни у структурі економіки під час війни. Споживчий попит не міг покрити поступове відновлення внутрішньої позиції, в тому числі за рахунок високого врожаю у 2023 році та імпорту. Власне, це забезпечило насиченість ринку за умови збереження обмежених можливостей експорту.
Але тимчасовий профіцит лише частково стримує інфляцію, тому в певні місяці можуть переважати чинники, які спричинять зростання цінового рівня.
"Очікується, що в найближчій перспективі й надалі переважатиме вплив чинників, що мають інфляційний характер – внутрішні ціни й далі залежатимуть як від світового тренду, враховуючи його корекцію, так і від вагомої внутрішньої собівартості продукції, що склалася внаслідок руйнації значної частини інфраструктурних об’єктів, потреби в подальшій відбудові пошкоджених енергетичних об’єктів та перебудові виробничих процесів",– йдеться в повідомленні.
Міністерство економіки України — колишнє міністерство України, центральний орган виконавчої влади України. 9 грудня 2010 року реорганізоване в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. З 20 травня 2021 міністром економіки України призначено Любченко Олексія Миколайовича, пише Вікіпедія.
Раніше стало відомо, що Україна зменшує видатки на оборону, до 2027 року їх скоротять до 1,5 трлн грн. Це відбувається через закінчення гарячої фази російсько-української війни.
Напередодні з'явилася інформація, що український Кабмін не планує підвищувати мінімальну заробітну плату і прожитковий мінімум, від яких прямо залежать розміри соціальних виплат.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України прогнозує зростання курсу долара на 10% у 2025 році. Також очікується уповільнення зростання економіки та посилення інфляції.
Інші новини по темі, що можуть вас зацікавити: