Євросоюз закликали демонструвати більш впевнену поведінку у своїй зовнішній політиці.
Німеччина не має наміру зупиняти будівництво газопроводу Північний потік-2, тому Євросоюз повинен використовувати трубопровід у якості інструмента тиску на Росію. Цей проект потрібен Росії для економічної підтримки системи Володимира Путіна, яка спрямована проти ЄС. Тому Брюссель повинен поставити Росії умову, за якої СП-2 буде повноцінно введений до експлуатації тільки в тому випадку, якщо РФ повернеться до співпраці з ЄС, сказав глава найбільшої фракції Європарламенту Європейської народної партії Манфред Вебер, повідомляє Spiegel.
"Він ("Північний потік 2") економічно стабілізує систему (президента РФ Володимира) Путіна, яка діє у величезній мірі проти ЄС і його держав-членів", - зазначив Вебер, додавши, що запуск до роботи газопроводу Північний потік-2 слід пов'язати з подальшою поведінкою російської влади.Читати такожУ ЄС списали в утиль Північний потік-2 і назвали умову блокади газопроводу
Зокрема, він пропонує умову, за якої СП-2 повноцінно запрацює тільки в тому випадку, якщо Росія повернеться до співпраці з ЄС.
"Якщо російське керівництво не повернеться до партнерської співпраці, то трубопровід не зможе працювати повною мірою", - додав Вебер.
Також він підкреслив, що Євросоюз повинен демонструвати більш впевнену поведінку у своїй зовнішній політиці і відмовитися від наївних уявлень щодо роботи з Володимиром Путіним та іншими суб'єктами світової політики.
Північний потік-2 новини
Нові проблеми із завершенням будівництва СП-2 виникли у Росії після того, як 1 січня 2021 року набув чинності новий оборонний бюджет США, в якому передбачена можливість впровадження санкцій проти компаній, які пов'язані з енергетичним проектом.
У Держдепі США заявляли про готовність до впровадження санкцій проти Північного потоку-2. Вашингтон стежить за будівництвом і сертифікацією трубопроводу.
У Данії триває добудова однієї з останніх ділянок СП-2. Трубоукладання 6 лютого розпочало судно Фортуна, яке вже перебуває під американськими санкціями. Незабаром до робіт повинні підключити трубоукладач Академік Черський. Раніше добудувати ділянку планували до квітня, проте терміни перенесені на кінець вересня.
Глава Мюнхенської конференції, німецький дипломат Вольфганг Ішингер запропонував сценарій реалізації газопроводу Північний потік-2. Трубопровід може бути введено до експлуатації в тому випадку, якщо ЄС отримає доступ до труби, а Росія погодиться на низку умов, серед яких – завершення російсько-українського конфлікту на Донбасі.