Якщо Вашингтон, Брюссель та Київ діятимуть спільно, то ситуація кардинально зміниться на користь цивілізованого світу. А це не влаштовує Путіна.
Після перших промов новообраного президента США Джо Байдена Кремль зрозумів, що в разі, якщо Вашингтон перехопить ініціативу, і ця ініціатива включатиме спільні дії Вашингтона, Брюсселя та Києва, то ситуація кардинально зміниться на користь цивілізованого світу.
Саме тому ситуація на Донбасі різко загострилася. Таку думку озвучив колишній представник Києва в політичній підгрупі на переговорах в рамках ТКГ щодо Донбасу, український політик і дипломат Роман Безсмертний, передає Obozrevatel.
"Саме тому в якості попереджувальних дій та можливих консультацій, які велися в цьому середовищі, зокрема з питань вступу України в НАТО, і був зроблений цей маневр (загострення конфлікту, - ред.), - зазначив політик.
"Зверніть увагу на те, як 21 березня президент Путін спілкувався з американськими журналістами. Це паяцтво, яке він там демонстрував - що ми нібито стали такі пухнасті. Але це затишшя перед бурею, причому бурею дуже сильною. І поведінка Путіна і щодо Лівії, і щодо Сирії, і щодо Ірану говорить про те, що він готується до стрибка», - додав Безсмертний.
Пізніше пресслужба Кремля повідомила, що Путін знову заявляв, що нібито Україна повинна виконувати всі досягнуті на вищому рівні домовленості.
Також Путін наполягав на прямому діалозі з російськими "представниками" Донецька і Луганська і "врегулюванні правових аспектів особливого статусу Донбасу".
Він також звинуватив Україну в провокації ескалації на Донбасі та у відмові від виконання узгоджених у липні додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню.
Водночас у президента Франції Еммануеля Макрона розповіли іншу версію тристоронніх переговорів Путіна, Меркель і Макрона.
Як повідомила пресслужба французького президента, сторони зазначили, що необхідно, щоби Росія взяла на себе зобов'язання щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
У пресслужбі уряду Німеччини зазначили, що канцлер і президент Франції закликали до проведення переговорів у нормандському форматі щодо реалізації Мінських домовленостей.
5 квітня ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що переговори президента Володимира Зеленського з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном у форматі відеоконференції відбудуться вже цього тижня.
Повномасштабний конфлікт між Росією та Україною - прогнози:
Росія сьогодні не готова до масштабних військових дій ані фінансово, ані економічно, ані у військовому плані. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов, коментуючи можливість широкомасштабного наступу на Україну.
Віцепрем'єр-міністр і міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков оцінив шанси повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За його словами, це неможливо, тому що Росія не готова до цього економічно.
Російський політолог Дмитро Орєшкін висловив думку, що президент РФ Путін не нападе на Україну, бо йому нічим воювати.
Радник глави української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Олексій Арестович заявив, що якщо бойовики "ДНР" і "ЛНР" підуть штурмом на бійців операції об'єднаних сил на Донбасі без підтримки Росії, то будуть просто знищені.
Перший президент України та глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук розповів, чи можлива військова операція на Донбасі, та назвав причину активізації російський військових поблизу кордону України.
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розповів, чи є причини побоюватися військового наступу Росії, та оцінив ситуацію через загострення на Донбасі.