Візит російського диктатора Володимира Путіна до Північної Кореї більше схожий на крок відчаю, а не на налагодження зв'язків. Про це пише видання Time.
"24 роки потому Путін повертається в країну-ізгой, коли сам він виявився втягнутим у найкривавіший військовий конфлікт у Європі з часів Другої світової війни. Попри те, що Росія та Північна Корея офіційно заперечують існування угоди про постачання зброї - її наслідки руйнують українські міста та вбивають українських солдатів на фронті. Угода значно поліпшила економічне становище КНДР, адже в обмін на ракети та снаряди вона отримує з РФ пальне, продовольство та військові технології", - пишуть журналісти.
Путін вважає, що будь-які проблеми, які створює для Заходу та його союзників російсько-корейський ренесанс, є позитивним моментом.
Однак візит Путіна в Пхеньян несе певні ризики і для РФ. Він загрожує погіршенням відносин із головним політичним та економічним партнером Москви - Китаєм.
"Путін хотів заскочити в Пхеньян ще торік, коли перебував із візитом у Пекіні, але китайці наполегливо йому пояснили, що цього робити не варто. Поки Кім і Путін приміряють на себе амплуа карикатурних лиходіїв із кіносеріалу про Джеймса Бонда, свою державу в ролі легітимної глобальної сили. Найменше, що зараз потрібно Сі, це стати третім учасником у "трикутнику осі зла" Індо-Тихоокеанського регіону", - пишуть журналісти видання.
Експерт зі Східної Азії з Тройського університету в Сеулі Деніел Пінкстон зазначив, що "китайці, імовірно, втомилися або занепокоєні тим, що Північна Корея і Росія стають занадто близькими".
За його словами, оголошене "всеосяжне стратегічне партнерство" між Кремлем і КНДР не тільки дратує Пекін, а й саме по собі не має міцного підґрунтя, крім ситуативної вигоди для обох сторін.
"Диктатори завжди можуть порушити свої зобов'язання, тому вони не є надійними партнерами. Росія і КНДР є скривдженими ревізіоністськими державами, але у них немає спільних цінностей, крім прагнення скасувати статус-кво", - вважає аналітик.
Кім Чен Ин — північнокорейський політичний, державний, військовий і партійний діяч. Диктатор, син колишнього диктатора Північної Кореї Кім Чен Іра. Після смерті батька з 29 грудня 2011 року зайняв його посаду. Верховний керівник Північної Кореї (з 2011). Генеральний Секретар Трудової партії Кореї (з 2021). Маршал КНДР (2012). Генераліссимус КНДР (2022), пише Вікіпедія.
18 червня глава країни-окупанта Володимир Путін розпочав свій візит до Північної Кореї. Востаннє Путін відвідував Північну Корею 24 роки тому - незабаром після того, як він уперше став президентом, коли КНДР керував Кім Чен Ір, батько нинішнього лідера.
Кім Чен Ин влаштував помпезну і театральну зустріч у Північній Кореї російському президенту Володимиру Путіну. Західні ЗМІ охрестили це "божевільним пропагандистським шоу".
Кім особисто зустрів Путіна в аеропорту Пхеньяна і супроводив до автомобіля. Там літнє поле встелили червоним килимом і виставили на нього клумби з квітами. На площі в центрі міста були вивішені портрети обох диктаторів поруч.
За словами Кіма, відносини між КНДР і Росією зараз кращі, ніж за часів СРСР.
Відомо, що делегації держав провели півторагодинні переговори. Після цього відбулася особиста зустріч диктаторів. Російські ЗМІ опублікували головні тези перших заяв Путіна і Кім Чен Ина.
Зазначається, що глава Кремля оголосив, що підготовлено новий фундаментальний документ, який ляже в основу відносин Росії і КНДР на довгі роки вперед. За словами Путіна, взаємодія між обома країнами ґрунтується на рівноправності та взаємній повазі.
У Білому домі заявили, що країна-агресор Росія намагається зібрати коаліцію з іншими країнами, зокрема з КНДР, Іраном, Сирією і, певною мірою, з Китаєм.
Інші новини: