У Москві побачили, що в адміністрації президента США Джо Байдена є проросійська група, яка качає Північноатлантичний альянс у свій бік. З цієї причини російська сторона висуває додаткові вимоги. Підтвердженням такої тези є слова Байдена, який після перемовин з Путіним сказав, що основні країни НАТО можуть провести діалог, щоб вислухати Росію. Про це заявив політичний експерт Тарас Загородній.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що в адміністрації Байдена є група, яка підтримує домовленості з Росією і чинить тиск на НАТО. У Москві бачать таку ситуацію і тому висувають ще більш жорсткі вимоги.
Читати такожДві вимоги США щодо Донбассу: у Байдена поставлять умову Росії щодо "угоди" – Bloomberg"Росіяни як хижаки відчувають кров. Вони бачать, що в адміністрації Байдена існує проросійська група, яка відверто качає НАТО в свою сторону. І тому вони висувають додаткові вимоги", - зазначив Загородній.
За його словами, така точка зору підтверджується заявою Байдена, який після перемовин з Путіним сказав, що "основні" країни Північноатлантичного Альянсу можуть провести перемовини, у рамках яких вислухають побажання Росії. Слова Байдена викликають подив, оскільки НАТО - це організація, де рішення ухвалюються колегіально.
"Чим це підтверджується? А тим, що Байден після розмови з Путіним заявив, що "ми зберемо основних членів НАТО, щоб вислухати, що хоче Російська Федерація". Ви взагалі розумієте, про що кажете?... Що означає "основні члени НАТО" - в організації, де все приймається консенсусом?"- додав експерт.
Втім, він також уточнив, що незважаючи на успіхи Росії у цій ситуації, у США, ймовірно, розуміють події, що відбуваються, і бачать обстановку не так, як в адміністрації Байдена.
"Добре, що Байден - не монарх. Ми бачимо, що там "глибинна держава", яка міркує інашке і бачить цю реальність - те, що хоче робити Путін з НАТО. І тому починаються такі хитання", - підкреслив Тарас Загородній.
МЗС РФ 17 грудня опублікував два документи, які Москва вважає основоположними для вирішення напруженості між Росією та Заходом. Йдеться про проект угоди Москви і Вашингтона щодо гарантій безпеки і проект договору про заходи забезпечення безпеки, США Росії та НАТО. Відтепер росіяни пропонують американцям обговорити ці ініціативи.
Росія вимагає гарантій про невступ України до НАТО і нерозширення Альянсу на схід. Також росіяни наполягають на домовленостях, згідно з якими Москва і Вашингтон не повинні використовувати території інших країн для нападу один на одного.
Прессекретарка Білого дому Джен Псакі сказала, що Штати не вестимуть перемовини з РФ щодо безпеки у Європі без Євросоюзу і країн-партнерів. Америка не готова до компромісів, пов'язаних з обмеженням проведення державами власної суверенної політики.
В НАТО зробили заяву про те, що в процесі обговорення європейської безпеки повинні враховуватися і побоювання Альянсу щодо політики Росії. Питання безпеки слід обговорювати і з країнами-партнерами, серед яких Україна. До початку такого діалогу Москва повинна досягти прогресу у врегулюванні конфлікту з Києвом.