Головне із заяви міністра:
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна вважає, що європейські лідери мають бути готові відправити військові сили в Україну, щоб підтримати мирну угоду, яку може укласти Трамп. Про це пише Financial Times.
Зазначається, що найкращим варіантом безпеки для України є членство в НАТО. Але якщо США виступлять проти приєднання Києва до Альянсу, Європа повинна вжити заходів, щоб запобігти подальшій агресії з боку Росії. Вона може розгорнути свої війська після завершення бойових дій.
«Реальні гарантії безпеки означають справедливий мир, і тоді ми говоримо про членство НАТО. Але без США це буде неможливо, і йдеться про будь-які форми зовнішньої присутності», – наголосив Цахкна.
Видання додає, що Трамп обіцяв швидке завершення війни в Україні. Це викликало занепокоєння з приводу можливих несправедливих угод, підкріплених загрозою скорочення військової підтримки США.
«Перемога Трампа на виборах призвела до посилення обговорення серед союзників про підтримку України, враховуючи ситуацію на фронті», - каже міністр закордонних справ Естонії.
Він також підкреслив важливість участі Франції та Німеччини в цих зусиллях, оскільки Німеччина є другим за величиною донором військової допомоги після США.
«Європа повинна інвестувати в оборону», - переконаний Цахкна.
Нагадаємо, як повідомляв Главред, голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер переконаний, що якби у Росії не було ядерної зброї, то війська НАТО уже були б в Україні.
Також зазначалось, що американський політик Дональд Трамп, який переміг на виборах США у 2024 році, в рамках "мирного плану" може закликати Європу до залучення військ для забезпечення буферної зони між армією України та країни-агресора Росії.
Крім того, колишній британський премʼєр Борис Джонсон також заявив, що Великій Британії, можливо, доведеться відправити війська в Україну.
Читайте також:
Financial Times - британська щоденна газета, що виходить у друкованому і цифровому вигляді та присвячена поточним подіям бізнесу та економіки. Редакція базується в Лондоні, Англія, і належить японській холдинговій компанії Nikkei, головні редакційні офіси якої розташовані в Британії, Сполучених Штатах і континентальній Європі. Газета приділяє значну увагу діловій журналістиці та економічному аналізу, а не загальним подіям, викликаючи як критику, так і анонси, пише Вікіпедія.