Протести у Росії 31 січня почалися з самого ранку на Далекому Сході й поступово переросли у масове повстання. Люди попри люті морози – в деяких регіонах майже -50 градусів – вийшли на вулиці на підтримку заарештованого опозиційного політика Олексія Навального і проти Володимира Путіна з гаслами «Геть царя».
Як повідомляє ОВД-Инфо, по всій Росії вже затримано 5045 осіб, з них тільки у Москві - 1616. Команда політика анонсувала мітинги у понад сотні міст. Ще десятки акцій солідарності пройшли за кордоном.
Зазначимо, російська влада оголосила всі мітинги 31 січня незаконними. Тому на вулиці всіх міст вийшли правоохоронці, вони не соромлячись пакують людей до автозаків і навіть б'ють їх.
Як повідомляє Telegram-канал Протестная Россия, в Уфі правоохоронці волокли пенсіонерку за руки і ноги.
Центр Москви повністю перекритий. Оточені всі прилеглі вулиці. Силовики повертають таксистів і пішоходів. Люди збираються біля станцій метро "Сухаревська" і "Червоні ворота". Там уже теж почалися затримання.
Трохи згодом стало відомо, що на вимогу поліції на вхід і вихід закриті станції "Сухаревська" і "Червоні ворота", поїзди проїжджають ці станції без зупинок.
Біля метро "Сухаревська" зібралося багато людей попри те, що сама станція закрита.
У Санкт-Петербурзі Невський перекритий. Нове місце зустрічі мітингувальників на Піонерській площі біля ТЮГу. Протестувальники в Санкт-Петербурзі скандують «Росія буде вільною».
Репер Oxxxymiron з'явився сьогодні на акції в Санкт-Петербурзі. Його затримали.
У Челябінську попри затримання, зібралося дуже багато народу. Скандують: "Путін - злодій!»
Також у соцмережах з'явилося відео, як у Челябінську силовики луплять кийками протестувальників.
Тим часом у Єкатеринбурзі силовики змусили протестувальників відступати по льоду.
У Краснодарі теж неспокійно. Численний мітинг скандує "Путін - злодій!".
Один із затриманих у Владивостоці повідомив, що проти нього застосовували травматичну зброю, повідомив "МБХ медіа" прессекретар "ОВД-Инфо" Костянтин Фомін.
"У мене стріляв чоловік, без форми. Стріляли з травмату, два поранення, у мене дві травми від травмату, надали першу допомогу, я норм, у мене майже зламали телефон. ОМОН при затриманні бив мене електрошокером, викручували руки, тягли удвох ", - переказав Фомін повідомлення затриманого, який зараз перебуває у відділі поліції №4.
Познущалися силовики над протестувальниками і в Казані.
18 січня російський опозиціонер Олексій Навальний був заарештований Хімкінським міським судом на 30 діб. Його заарештували наступного дня після повернення до Росії і затримання в аеропорту Шереметьєво.
У той же день Навальний записав відеозвернення, в якому піддав критиці російську владу і закликав росіян вийти на мітинги на його підтримку.
Масштабні мітинги в Росії пройшли в суботу, 23 січня. Люди в різних містах вийшли на вулиці, щоб підтримати заарештованого після повернення з Німеччини опозиціонера Олексія Навального. На акціях протесту по всій Росії було затримано понад три тисячі осіб.
23 січня Сполучені Штати рішуче засудили застосування сили проти протестувальників на мітингах на підтримку опозиціонера Олексія Навального. Як йдеться в заяві Держдепу, російський уряд прагне придушити права своїх громадян на мирні зібрання і свободу вираження думок, переслідуючи організаторів протестів, погрожуючи платформам соціальних мереж і заарештовуючи потенційних учасників.
У Олексія Навального є умовний термін - 3,5 роки з випробувальним терміном 5 років. Його політик отримав за звинувачення у розкраданнях у фірмах Ів Роше.
Термін повинен був закінчитися 30 грудня 2020. За російським законодавством умовний засуджений повинен з певною періодичністю відзначатися за місцем реєстрації.
До свого отруєння, коли опозиціонер був здоровий і перебував у Росії, він не прийшов на реєстрацію шість разів:
Попри це дружина Навального отримала дозвіл на його транспортування до Німеччини, коли він перебував у комі.
Під час лікування у російських правоохоронців претензій до Навального не виникало. Питання почали з'являтися після 12 жовтня, коли його виписали з клініки Шаріте.
Однак Навальний продовжував перебувати в Німеччині. За два дні до закінчення його випробувального терміну ФСВП відправила Навальному попередження: якщо до 29 грудня 2020 року, він не приїде, то служба може попросити замінити умовний термін на реальний.
Попри попередження, опозиціонер не прибув до Росії. Після чого ФСВП, згідно із законом, 30 грудня оголосила Навального в розшук.
Подальший запобіжний захід Навальному визначить суд. До засідання, яке поки призначене на 29 січня, він перебуватиме під вартою.