Вже у другій половині липня на Україну чекають не такі тривалі відключення світла, як зараз. Про імовірну зміну графіків розповів на засіданні Кабміну у вівторок, 9 липня, премʼєр Денис Шмигаль.
Він зауважив, що ситуація зі світлом на зараз є «надзвичайно складною», зокрема через російські обстріли і спеку.
А проте, за обережних прогнозів урядовців, у другій половині місяця енергетики «додадуть» електроенергії споживачам і скоротять графіки відключень.
«Водночас у 20-х числах липня розраховуємо на покращення ситуації. Завершуються ремонтні роботи на деяких обʼєктах генерації, що збільшать потужність в енергосистемі. Таким чином, відключення світла будуть не такими тривалими», — висловився Шмигаль.
Прем'єрміністр України з 4 березня 2020 року. До призначення на посаду глави уряду в період з 1 серпня 2019 року по 5 лютого 2020 року був головою Івано-Франківської обласної адміністрації.
До Державної служби працював топ-менеджером на підприємствах бізнесмена Ріната Ахметова – ДТЕК Західенерго і ДТЕК Бурштинська ТЕС.
В Україні у вівторок, 9 липня, протягом всієї доби будуть діяти графіки погодинних вимкнень електроенергії. У різні години доби обсяги обмежень будуть різними.
У період з 05:00 до 14:00 будуть застосовані графіки вимкнень в обсязі двох черг одночасно; з 16:00 до 22:00 - в обсязі 4 черг одночасно; в інші години - 3 черги.
Як писав Главред, з 9 по 24 липня по усій країні НЕК "Укренерго" планувала не вимикати світло протягом доби у кожній області згідно з графіком, однак зараз компанія вирішила скасувати його.
Тоді як голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомив, що ситуація з електропостачанням в Україні покращиться в серпні завдяки плановим ремонтам енергоблоків атомних електростанцій та зміні погодних умов.
Згідно з підрахунками МВФ, в Україні знищено потужності більш ніж 80% для ТЕС та понад 40% для ГЕС. Українська влада працює оперативно, щоб усунути збитки та забезпечити достатнє електропостачання.
Як йдеться у статті Kyiv Post, якщо вже зараз відключення світла відбуваються у декілька раундів, то взимку потужностей країни може бути замало навіть для опалення і водопостачання споживачів. Енергетики ж кажуть, що українці можуть залишатись без електропостачання взимку протягом 12 годин на добу.
Вас також можуть зацікавити новини: