Військовозобов'язаним українцям, що мають бронь від мобілізації, або ж тільки подають документи на її отримання, не потрібно проходити ВЛК. Про це в етері телемарафону розповіла заступниця директора департаменту з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації Валерія Ткач.
"Стосовно ВЛК, то згідно з чинним законодавством заброньованим не потрібно проходити ВЛК. Такі норми законодавства вже вступили в силу", — сказала вона.
Ткач уточнила, що військово-лікарську комісію не потрібно проходити до того часу, поки не вийде термін броні. Аналогічний механізм дій передбачений і для них, хто подає документи для отримання бронювання.
"В нас йде перевірка наявності особи в "Оберезі" й перебування в трудових відносинах цієї особи з підприємством, яке визначене як критично важливе", — додала представниця Мінцифри.
Вона розповіла і те, що за перший тиждень, відколи у "Дії" можна забронювати працівників, цією послугою скористалися 50 тисяч осіб. При цьому приріст компаній, які користуються цим сервісом, швидкий.
Ця послуга у "Дії", за словами Ткач, дозволяє працівнику не ходити до ТЦК, адже вся необхідна інформація відображається через застосунок "Резерв+". Однак варто зазначити, що бронювання через портал наразі доступне насамперед для критично важливих підприємств, що надають товари та послуги Силам оборони.
Міністерство цифрової трансформації України — центральний орган виконавчої влади, який відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації, відкритих даних, національних електронних інформаційних ресурсів, інтероперабельності — взаємодії мережевих систем на базі уніфікованих інтерфейсів або протоколів, впровадження електронних послуг та розвиток цифрової грамотності громадян. Створене у вересні 2019 року.
Міністерство є центральним засвідчувальним органом у сфері електронних довірчих послуг. Також до компетенції Міністерства належить розвиток широкосмугового доступу до інтернету, телекомунікаційних мереж та ІТ-індустрії, пише Вікіпедія.
Нещодавно повідомляли, що військовозобов'язані, які вчасно оновили свої військово-облікові дані, отримають спеціальну позначку у додатку Резерв+. Нововведення покликане полегшити роботу ТЦК та поліції.
Напередодні стало відомо, що Міністерство оборони України не вбачає необхідності вносити зміни до законодавства щодо мобілізації осіб віком до 25 років.
Раніше в ЗСУ заявили, що після скасування статусу "обмежено придатний" в Україні люди, які мали цей статус, повинні повторно пройти медичне обстеження. Приблизно десяту частину військовозобов'язаних визнають непридатним до військової служби.
Інші новини про бронювання в Україні: