В України є мінімум дві перепони для вступу в ЄС - експерт

В України є мінімум дві перепони для вступу в ЄС / Reuters

Країни Прибалтики підтримують вступ України до Євросоюзу - однак не варто забувати про інші країни ЄС і вимоги до української влади, зазначив експерт.

Латвія зобов'язалася підтримати вступ України до Євросоюзу. Подібна співпраця корисна для Києва - але залишаються мінімум два важливих нюанси, які потрібно врахувати українській владі. Перший – це позиція Франції та Німеччини, а другий – це критерії членства, уточнив директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Він пояснив, що підписання з Латвією декларації про перспективи України в ЄС – це додаткові договірні зобов'язання для країн-партнерів з ЄС. Таким чином Латвія приєдналася до групи країн, які будуть виступати провайдерами української європейської інтеграції, лобіювати інтереси Києва і виступати майданчиками для просування українських інтересів у частині євроінтеграції.

Читати такожЄС не визнає перспектив членства України і розкритикував Київ за корупцію"Цей меморандум про наміри і про те, що Латвія буде виступати послідовним прихильником членства України в ЄС. Тобто це певні зобов'язання Риги по відношенню до Києва в частині голосувань, підтримки українських ініціатив щодо перспектив членства. Шлях через підписання окремих угод з країнами ЄС - це правильний крок, який створює додаткові важелі впливу на Європейську комісію, Раду Європи та Європарламент", - розповів Кулик у коментарі спеціально для Главреда.

Експерт зазначив, що Латвія не є ключовим гравцем ЄС. При цьому у Києва досі немає аналогічних домовленостей із Францією та Німеччиною, які є флагманами Євросоюзу. Водночас підписання таких угод з країнами Прибалтики – це свідчення того, що є надія на відкриття перспективи європейського членства для України.

«Але цей шлях, крім домовленостей і додаткових майданчиків, вимагає ще й внутрішніх реформ. Тому підписувати угоди можна скільки завгодно, але якщо ми не будемо відповідати критеріям членства (не буде проведено антикорупційної реформи, не буде ефективної судової системи тощо), то нас, звичайно, в ЄС ніхто не запросить», – уточнив Кулик.

Вступ України до ЄС: новини

Новини заразКонтакти