Головні тези Грема:
Україна моментально стане членом НАТО, якщо Росія здійснить новий напад після підписання мирного договору. Нова агресія РФ означатиме не лише санкції, а й розміщення американських військ в Україні. Про це заявив сенатор-республіканець Ліндсі Грем на Мюнхенській конференції з безпеки.
"Ніхто не хоче бути провокатором. Якщо ми візьмемо Україну в НАТО, Путін просто збожеволіє. Він вже збожеволів, я думаю. Ми говоримо про те, щоб його налякати, щоб він двічі подумав перед тим, щоб щось робити. Якщо ти зробиш, ми знищимо твою економіку, розірвемо твою країну санкціями", - наголосив він.
Сенатор заявив, що така позиція могла б стати потужним фактором стримування для Кремля.
Водночас Грем визнав, що деякі країни НАТО досі вагаються щодо повноправного членства України. Проте республіканець вважає, що, навіть якщо деякі союзники вагаються, Америка має показати Кремлю, що нова агресія призведе до автоматичного вступу України до Альянсу.
"Я хочу, аби Путін знав. Якщо він зробить це ще раз, то Україна моментально вступить до НАТО. І якщо трапиться нове вторгнення - будуть не лише санкції чи інші неприємності, а наші війська будуть в Україні. Ідея полягає в тому, що якщо ми не можемо прийняти їх в НАТО, то Путін повинен знати - якщо він повторить спробу вторгнутися, то тоді Україна моментально вступає до НАТО", - зазначив сенатор.
Він підкреслив, що цивілізований світ не може спілкуватися з Росією, "як з нормальною країною", оскільки вона такою не є. Також Грем зазначив, що будь-яка мирна угода з РФ має містити гарантії, які не дозволять Путіну знову розпочати війну.
Як повідомляв Главред, президент України Володимир Зеленський під час виступу на Мюнхенській конференції-2025 наголосив, що мирна угода не може бути підписана в Мюнхені, а лише план із гарантіями безпеки.
Також Зеленський анонсував візит до Саудівської Аравії та відкинув переговори з РФ. Він заявив, що готовий говорити лише з Путіним, але виключно в межах узгодженого з Європою плану завершення війни.
Крім цього, Зеленський заявив, що Україна повинна або стати членом НАТО, або розбудувати власний оборонний альянс. Він наголосив, що для гарантування безпеки армію потрібно збільшити до 1,5 мільйона військових, адже зараз у Росії вдвічі більше бригад, ніж у ЗСУ.
Читайте також:
14 лютого у Німеччині розпочалася Мюнхенська конференція з безпеки 2025 (МКБ), яка триватиме три дні. Основною темою обговорень стане війна в Україні та пошук шляхів до миру.
Президент України Володимир Зеленський очолює українську делегацію та має зустрітися з представниками нової адміністрації Дональда Трампа.
Конференція відбувається в ключовий момент: нова адміністрація США вже розпочала свою роботу, у Брюсселі стартує новий цикл діяльності Європейського парламенту, а в Німеччині через тиждень після завершення МКБ відбудуться парламентські вибори.
Після урочистого відкриття конференції федеральним президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, учасники з різних країн світу почнуть обговорення актуальних питань глобальної безпеки під керівництвом Крістофа Гойсгена.
У центрі уваги будуть такі теми, як:
У суботу учасники зосередяться на обговоренні міжнародного порядку, регіональних конфліктів та криз. Також буде розглянуто майбутнє трансатлантичного партнерства.
У неділю, завершальний день конференції, пройдуть дискусії про роль Європи у глобальному контексті.