У Євросоюзі зробили заяву про підстави для скасування безвізу з Україною

У ЄС закликали Україну дати право Верховній Раді створювати державні органи зі спеціальним статусом / Reuters

Брюссель закликає Україну створити робочу групу, яка буду розробляти зміни до Конституції України.

Рішення Конституційного Суду щодо антикорупційного законодавства викликає занепокоєння у Брюсселі і може стати підставою для тимчасового припинення дії безвізового режиму Євросоюзу з Україною.

Про це йдеться в листі посла України при ЄС Миколи Точицького віце-прем'єру з питань євроінтеграції Ользі Стефанишиній, текст якого опинився у розпорядженні Європейської правди.

У листі йдеться про те, що у Євросоюзі на неформальному рівні вже йдуть розмови про наявність передумов до тимчасового припинення лібералізації візового режиму з Україною. Причиною називають рішення КСУ щодо антикорупційних законів.

"Як поки що неофіційно відзначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No 13-р /2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАПК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму призупинення дії безвізового режиму", - наголошується в повідомленні.

Увага акцентується на тому, що однією з головних підстав для припинення дій безвізового режиму ЄС з державою, яка не входить в наднаціональне утворення, є її відступ такої держави від критеріїв, на підставі яких безвізовий режим був запроваджений.

Зазначається, що антикорупційна інфраструктура, яка включає в себе повноцінну роботу відповідних правоохоронних органів, передбачає співпрацю з Євросоюзом за такими параметрами:

Україна може виправити ситуацію в тому випадку, якщо екстрено будуть вжиті заходи щодо створення групи на найвищому рівні, яка займеться розробкою змін до Конституції.

"Враховуючи зазначене та з метою запобігання розвитку несприятливого сценарію, пропонували б у стислі терміни створити робочу групу високого рівня з розробки змін до Конституції України, до якої б також увійшли представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, суддівського самоврядування, наукових кіл та громадянського суспільства", - зазначено в листі.Читати такожЗагрози та виклики національній безпеці: Зеленський терміново скликав РНБО

Наостанок підкреслюється, що робочій групі слід створити алгоритм змін до Основного закону України, який повинен передбачати надання можливості Верховній Раді створення спеціальних державних органів.

Рішення КСУ щодо антикорупційного законодавства

Автор: Андрій Ганчук
Новини заразКонтакти