Юрист Андрій Межиріцький поділився корисною інформацією для одружених чоловіків, у дружин яких є батьки з інвалідністю. Він заявив, що ситуація з правом на відстрочку для них докорінно змінилася.
Експерт пояснив, що відтепер таких громадян України можуть мобілізувати, якщо у них немає права на відстрочку з інших причин. Через 6 місяців з моменту звільнення зі служби в запас цих чоловіків можуть знову мобілізувати через законодавчі зміни, передає 24 канал.
"Фактично ця норма перестала працювати, оскільки у зв'язку з додаванням застереження "за відсутності інших осіб, зобов'язаних відповідно до Закону їх утримувати" чоловік ніколи не зможе отримати право на відстрочку, у зв'язку з тим, що відповідно до статті 202 Сімейного кодексу України такий обов'язок виникає у повнолітньої дочки, тобто дружини", - пояснив юрист Межиріцький.
Тобто, якщо дружина здатна самостійно піклуватися про своїх батьків з інвалідністю, то її чоловіку не дадуть право на відстрочку від призову. У такій ситуації військовозобов'язаний може отримати відстрочку від мобілізації тільки у двох випадках. Або якщо його дружина, в якої є батьки-інваліди, сама має інвалідність (тут працюватиме вже інша підстава), або якщо її визнають непрацездатною.
Нагадаємо, що Шмигаль розповів, які зміни чекають армію України після війни. Після війни Україна планує відмовитися від призову в нинішньому вигляді, натомість сформує професійну армію і створить два компоненти резерву, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Військком розповів, хто перш за все потрапить під мобілізацію влітку 2023 року. Як кажуть офіцери, у липні 2023 року найбільший запит до ЗСУ на громадян, які на високому рівні володіють іноземними мовами.
Як правильно оформити відстрочку від мобілізації. Є цілком конкретний перелік дій з приводу того, як отримати відстрочку від військової служби під час воєнного стану.
Більше цікавих новин: