Польща не збиватиме ракети над Україною, що летять у напрямку Заходу, оскільки у Варшаві немає з цього приводу одностайної думки, цитує Польське радіо главу МО країни Владислава Косіняк-Камиша. У США ідею президента Володимира Зеленського та польського премʼєра Дональда Туска теж не підтримали.
Косіняк-Камиш наголосив, що Польща не ухвалюватиме жодних рішень з цього питання самостійно, і що це має бути рішення всього НАТО.
«Звичайно, існують інші процедури щодо ракет на території республіки. Тоді це наше рішення», — заявив він.
Представник Білого дому Джон Кірбі у коментарі Польському радіо зазначив, що Сполучені Штати цю ідею не підтримують.
Кірбі стверджує, що такий крок загрожує ескалацією, і «це було б недобре для самих українців».
«Ми хочемо шукати способи, щоб Україна була ефективною, але ми не хочемо ескалації. Це було б недобре для українців, це було б недобре для поляків, це було б недобре для когось. Ми не хочемо, щоб Путін отримав аргументи, що війна була спровокована НАТО, що це війна між Росією і Заходом або між Росією і США», — сказав він.
Уряд Польщі повинен встановити та оголосити про свої власні процедури самооборони, відповів Кірбі.
Польський премʼєр Дональд Туск допустив можливість збиття російських ракет над територією України, якщо ті летять у напрямку Польщі. Про розробку відповідного механізму ішлося на пресконференції з президентом Володимиром Зеленським у Варшаві, 8 липня.
Цю ідею, вважає Туск, мають підтримати й інші члени НАТО.
"З такою думкою, щоб пробувати їх збити, не чекаючи, коли вони влетять на територію натівську. І це здається абсолютно логічним. Ми потребуємо однозначної співпраці з НАТО, бо такі акції вимагатимуть спільної натівської відповідальності. Це і в інтересах Польщі, і в інтересах України. У документі ми вказали, що вимагатимемо розмов щодо цього, зокрема розмов з союзниками з держав НАТО", — пояснив глава польського уряду.
Зеленський, своєю чергою, зауважив, що цей пункт міститься у підписаних з Польщею спеціальних домовленостях. Однак який саме формат матиме цей механізм — не уточнив.
Збройні сили Республіки Польща - війська і сили Польщі, мета яких полягає в захисті свободи, демократії, незалежності та територіальної цілісності польської держави.
Війська Польщі складаються із сухопутних військ, військово-морських, військово-повітряних сил, спеціальних військ і військ територіальної оборони.
Головнокомандувач - президент Анджей Дуда.
Загальна чисельність армії Польщі - 193 тисячі осіб.
За період повномасштабного вторгнення російські ракети неодноразово порушували повітряний простір Польщі і поверталися на територію України, таким чином обдурюючи своїми маршрутами ППО ЗСУ.
Однак Варшава відмовлялася збивати російські цілі, оскільки це нібито загрожувало ескалацією й втягненням у війну країн НАТО. Збройні сили Польщі лише піднімали авіацію і фактично "проводжали" ракети, які прямували атакувати українські міста.
За словами Зеленського, Україна була готова підписати всі необхідні документи, які вберегли б інші країни від відповідальності в разі руйнування чи пошкодження якихось об'єктів.
Вас також можуть зацікавити новини: