За даними опитування Центру Разумкова, 45% українців вважають, що політична сила, якій можна довірити владу в період після закінчення україно-російської війни, може вирости з середовища військовослужбовців. Про це свідчать результати опитування, яке провели соціологи з Центру Разумкова.
21,5% респондентів дотримуються думки, що така політсила може з'явитися з волонтерського середовища, 20% - із кола гуманітарної або технічної інтелігенції, 19% - із середовища громадських діячів, 18% - із вже наявних політичних партій, 6% - із бізнес-середовища.
Вважають, що така політична сила може з'явитися з середовища військових, 51% жителів західного, 48% - південного, 43% - центрального і 40% - східного регіонів.
Респонденти також розповіли, що політичним партіям довіряють лише 13% респондентів. Відповідаючи на запитання, чи бачать вони серед наявних політичних сил ті, яким можна було б довірити владу в повоєнний період, ствердну відповідь дають дещо більше респондентів (25%). Однак, зазначають у Центрі регіону, цей показник помітно менший, ніж у липні 2023 року (38,5%). Негативну відповідь давали відповідно 52% і 41% респондентів.
Центр Разумкова - провідний недержавний аналітичний центр України. Повна назва - Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова. Центр вивчає державну політику. Заснований 1994 року. Вважається одним із найкращих аналітичних центрів Центральної та Східної Європи, пише Вікіпедія.
Минулої осені соціологи компанії Russian Field опублікували опитування, згідно з яким у Росії дедалі більше хочуть перемовин з Україною та очікують бідності. При цьому 39% респондентів підтримують продовження розв'язаної проти України війни.
Інше опитування - Левада-Центру - показало, що більшість жителів РФ підтримують війну і "хочуть переговорів". Як ідеться в дослідженні, серед респондентів на підтримку бойових дій висловилося 74%. Близько 36% опитаних підтримують саму війну.
Більше половини українців готові боротися з Росією навіть без допомоги Заходу, зазначалося в осінньо-зимовому опитуванні КМІС. Як вважають 58% респондентів, навіть якщо західна військова допомога істотно скоротиться, потрібно продовжувати боротьбу.
Інші матеріали: