Спеціальна комісія Міноборони України розслідує причини катастрофи винищувача F-16, яка сталася 26 серпня. Результати розслідування будуть відомі найближчим часом. Про це заявив головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський в інтерв'ю CNN.
За його словами, пілоти F-16, які брали участь у бойових діях, були добре підготовлені, адже проходили навчання в навчальних закладах союзників. Для польотів на американських винищувачах відібрали найкращих пілотів, які вже мали досвід ефективного використання літаків.
"Звичайно, вони приїхали висококваліфікованими, що підтвердили і наші партнери, і отримали всі допуски на експлуатацію цих літаків", - наголосив Сирський.
Головком ЗСУ також розповів, що льотчик Олексій Месь, який загинув, знищив дві ворожі ракети і атакував бортовою зброєю третю перед трагедією. Сирський наголосив, що найближчим часом результати розслідування будуть відомі всім.
"І з одного боку, ми не збираємося це приховувати, але з іншого боку, ефективність використання цих літаків доведена результатами – знищення чотирьох крилатих ракет парою F-16, тож це неодмінно посилить нашу обороноздатність, насамперед у боротьбі з ворожими крилатими ракетами", - додав генерал.
На чутки про те, що причиною авіакатастрофи міг бути "дружній вогонь", Сирський заявив, що не може "коментувати те, де ще немає результату".
Сирський Олександр - головнокомандувач Збройних Сил України з 8 лютого 2024 року, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України (2019-2024), командувач Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ (2019), генерал-полковник. Герой України (2022), пише Вікіпедія.
Нагадаємо, 26 серпня винищувач F-16, який Україна отримала в якості військової допомоги з США розбився на території України. Під час катастрофи загинув льотчик-підполковник Олексій Мусь, який відбивав атаку Росії. Тоді причиною авіакатастрофи називали помилку пілота.
Одразу з'явилося декілька версій катастрофи. У США заявили, що сумніваються, що F-16 розбився внаслідок "дружнього вогню" ЗРК Patriot.
Як повідомляв Главред, ексзаступник начальника Генштабу Ігор Романенко заявив, що могли бути різні причини, які призвели до загибелі пілота і втрати винищувача. Тому на з'ясування всіх обставин знадобиться час.
Крім цього, після катастрофи винищувача F-16, західні союзники почали сумніватися в поспішній підготовці пілотів та введення літаків в бій всього через кілька тижнів після прибуття. The Wall Street Journal повідомляє, що іноземні пілоти часто потребують кількох місяців тренувань перед виконанням складних бойових місій.
Читайте також: