Бої на фронті в Україні, ймовірно, зменшаться у наступні кілька місяців. Широкомасштабні бойові дії можуть відновитися у травні-червні 2024 року, коли земля висохне. Про це в інтерв'ю Bloomberg розповів міністр оборони Естонії Ганно Певкур.
Міністр також зауважив, що саме в цей час стане зрозумілою доля допомоги Євросоюзу та США.
"Якщо на той час у нас не буде рішення, то Україні, напевно, буде вкрай складно утримати свої позиції", – сказав Певкур.
Керівник оборонного відомства Естонії висловив переконання, що Росію не турбують втрати серед особового складу.
"Ми бачили це багато разів", – резюмував він.
Крім того, міністр оборони Естонії Ханно Певкур вказав, що Естонія та ще принаймні сім інших країн, включаючи Польщу та Скандинавські країни, готові збільшити фінансування для досягнення мети у поставці 1 млн снарядів для України до березня 2024 року.
Навіть якщо ЄС не встигне до березня, наявність нового фінансування для виробництва означає, що снаряди врешті-решт будуть відправлені до України, додав він.
Певкур зазначив, що лише третина з мільйона снарядів була поставлена в Україну, а ще 30% мають бути доставлені до березня.
"Нам все ще не вистачає приблизно третина цієї кількості", - сказав Певкур. "Ось чому нам потрібно дати чіткий сигнал, що у нас є або снаряди або гроші".
За словами міністра оборони Естонії Ханно Певкура, українські війська випускають в середньому лише на третину менше снарядів, ніж росіяни. За оцінками Міноборони Естонії, Москва має намір отримати близько 4,5 мільйонів снарядів з власного виробництва і поставок з Північної Кореї. І хоча українські гаубиці та обладнання для наведення на ціль дозволяють українським військам не потребувати стільки снарядів, скільки потрібно Росії, щоб завдати такої ж шкоди, кількісний недолік не може бути подоланий повністю.
"Ми всі знаємо, що потрібно на місцях. Тепер питання в тому, що ми можемо відправити і що ми можемо дати", - сказав міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
Певкур додав, що очікує, що його колеги на зустрічі у Брюсселі візьмуть на себе зобов'язання знайти снаряди чи профінансувати викготовлення снарядів для України.
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, лідери Європейського Союзу підтвердили готовність прийняти рішучі заходи, якщо прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан продовжить ветувати пакет допомоги для України.
Крім того, поразка України у війні проти Росії може вразити світову спільноту, показуючи, що домінування США зазнало ослаблення. У такому випадку Європа може опинитися в зоні підвищеного ризику конфронтації з Росією. Про це в інтерв'ю для Главреду розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Олег Жданов.
Також, 24 січня, в Україну з візитом прибув прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, який відомий своєю проросійською позицією та заявами. Про результати цієї зустрічі розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Інші новини: