Закон про мобілізацію змінить підхід до війни. Держава має знати, скільки чоловіків віком від 18 до 60 років є здоровими, які у них військово-облікові спеціальності, хто з них має право на бронювання чи відстрочку. Про це розповів речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі "Еспресо".
"Якщо говорити глобально, то з 18 травня, коли набуває чинності закон про мобілізацію, то передусім змінюється і підхід до цієї війни. Тому що та історія, коли частина людей воює і постійно перебуває на фронті, а частина живе своїм спокійним життям, вочевидь, що цьому вже приходить край", - сказав речник Міноборони.
За його словами, "разюча відмінність, яка кидалася щоразу в очі", коли повертаєшся з Донбасу у мирні міста, "не є нормальною". Лазуткін наголосив, що це було б нормально, якби у нас був слабкий ворог, проте зараз треба мобілізуватися усій країні, всьому суспільству.
"Від 18 травня всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають уточнити свої дані у ТЦК та СП, є можливість це зробити в електронному кабінеті, а також у ЦНАП", - нагадав Лазуткін.
Крім того речник Міноборони зауважив, що державі потрібно розуміти, скільки чоловіків призовного віку є здоровими, які у них військово-облікові спеціальності, хто має право на бронювання або відстрочку від призову. Також необхідно знати певні соціальні аспекти, зокрема кількість та вік дітей.
Дмитро Лазуткін (18 листопада 1978, Київ) — український поет, журналіст, телевізійний продюсер, спортивний коментатор. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2024). З 2023 року проходить військову службу у складі 47 ОМБр «Маґура» ЗС України. З 10 квітня 2024 є речником Міністерства оборони України, пише Вікіпедія.
Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада проголосувала за закон про мобілізацію. ВР України ухвалила в другому читанні скандальний законопроєкт про мобілізацію. Рішення підтримали 283 нардепи. А вже 16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав новий закон про мобілізацію.
Також 4 травня, набули чинності нові норми, що змінюють положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України. Відтепер скасовано статус "обмежено придатний", і чоловіків поділятимуть на "придатних" та "непридатних". Військовозобов'язані матимуть 9 місяців, щоб пройти повторну ВЛК та отримати новий висновок щодо свого статусу.
Як повідомляв Главред, якщо військовозобов'язаний громадянин отримує повістку з метою оновлення військово-облікових даних і не прибуває до ТЦК або відмовляється проходити ВЛК, його дані передають у Національну поліцію, оскільки він вчинив адміністративне правопорушення. Поліція доставляє його до ТЦК і СП для складання протоколу про адмінправопорушення, розповів начальник служби зі зв'язків із громадськістю Полтавського обласного ТЦК і СП Роман Істомін.
Читайте також: