Росія з перших днів повномасштабного вторгнення обстрілювала Україну з установок "Іскандер", розміщених на території Білорусі. Тож цю зброю противник додатково "не стягував".
Як розповів в ефірі телемарафону представник Повітряних сил Юрій Ігнат, ці установки Росія може перекидати з ділянки на ділянку.
"Ці пускові установки завжди були. Питання в тому, що вони мобільні. "Іскандери" є і в Білорусі, і в Росії. "Іскандерами" вони атакували з перших днів саме з білоруської території", - сказав він.
Водночас заявлені у ЗМІ "40 установок" типу "Іскандер", за словами Ігната, є вже не такою великою кількістю. Загроза тут в іншому.
"Та цифра "40" ... можна по-різному трактувати її. 40 установок уздовж українського кордону - це зрештою не так багато, якщо дивитися. Питання: скільки там ракет є до тих установок. Бо "Іскандери" теж є різні. Ми знаємо, що є "Іскандер -М" - це балістика. "Іскандер-К" - крилата ракета. Питання зараз не в установках, а у засобах ураження. Чи має Росія достатньо ракет, щоб забезпечити ці установки й атакувати", - пояснив Ігнат.
Український військовослужбовець, полковник Збройних сил України, речник Повітряних сил ЗСУ, учасник російсько-української війни. Кавалер ордена Данила Галицького (2022).
Юрій Ігнат закінчив Львівський інститут при Національному університеті «Львівська політехніка» (з 2009 року - окрема Національна академія сухопутних військ) за спеціальністю «Військова журналістика».
Станом на 2017 рік — начальник відділу редакції Повітряних сил Центрального друкованого органу Міністерства оборони України «Народна армія».
Нині — начальник служби зв'язків з громадськістю Командування Повітряних сил Збройних сил України.
Напередодні представник ГУР Вадим Скібіцький зазначив, що Росія розмістила вздовж українського кордону 46 ОТРК "Іскандер".
Понад те, за словами політичного аналітика Олександра Кочеткова, Росія також перекидає в Білорусь ТРК "Точка У". Це перекидання експерт вважає шантажем Росії, спрямованим на те, щоб заморозити бойові дії і домогтися зняття санкцій - але тільки поки Путін формально живий.
16 вересня Росія атакувала Холодногірський район Харкова ракетами "Іскандер-К". В результаті чергової атаки РФ було пошкоджено будинки, поранено п'ятьох людей і з'явилася семиметрова воронка.
Сімейство російських оперативно-тактичних ракетних комплексів. Розроблено науково-виробничою корпорацією Конструкторське бюро машинобудування в місті Коломні Московської області, передає Вікіпедія.
Основне призначення ракетних комплексів Іскандер - це знищення систем ППО і про противника, а також найважливіших об'єктів, що прикриваються ними, на дальностях до 500 км.
На думку The National Interest, ОТРК Іскандер є найнебезпечнішою зброєю ЗС РФ, оскільки має дуже низький бар'єр неядерного застосування, а велика дальність ракет та їхні можливості подолання ППО може одразу ж призвести до величезних збитків у разі нанесення ударів по аеродромах, логістичних центрах тощо. Експерти порівнюють масоване застосування ОТРК Іскандер за масштабом збитку з наслідком бомбардувань авіації НАТО.
Вас також можуть зацікавити новини: