Україна, найімовірніше, отримає винищувачі F-16 найближчим часом, а рішення щодо ракет ATACMS хоч і не ухвалено, але досі "на столі" у Білому домі, цитує Reuters голову Об'єднаного комітету начальників штабів США генерала Марка Міллі.
"F-16. Насправді це рухається вперед. Так, існує програма навчання, і вони, імовірно, отримають F-16… у не такому далекому майбутньому", - сказав він в інтерв'ю йорданському мовнику.
Міллі додав, що контрнаступ ЗСУ стикнувся з потужними укріпленнями росіян, які витратили багато місяців на підготовку мінних полів, танкових ровів і загороджень "зубів дракона".
"В українців залишилась потужна бойова сила. Це ще не кінець. Думаю, що, чесно кажучи, ще зарано говорити - вдалося чи ні", - додав військовий.
За його словами, контрнаступ ЗСУ на сьогодні має "частковий успіх".
"Швидкість, з якою відбувається наступ, виявилась повільнішою, ніж це уявляли планувальники", - сказав Міллі.
Бійці ЗСУ, нагадав Міллі, інтенсивно навчалися у різних частинах Європи навичкам "командування й управління наступальними формуваннями, загальновійськового маневру і подолання складних перепон".
"Знову ж таки, це криваво, довго і повільно. І ми передбачали це кілька місяців тому", - висловився генерал.
Вашингтон все ще обговорює питання про надання Україні ракет ATACMS.
"Вони отримали далекобійну артилерію, а британці надали інші типи можливостей, які є в інших країн. Таким чином, вони отримали багато артилерії. Але ATACMS - це спірна тема. І за багатьма причинами вони їх ще не отримали. Вони все же лежать на столі. Президент Джо Байден наразі не сказав ні "ні", ні "так".
Міллі додав, що вибити військовим шляхом триста тисяч окупантів "буде дуже складно і відповідально".
"Інший спосіб вийти з цієї ситуації - через переговори. І, можливо, це теж станеться", - натякнув Міллі.
ATACMS (Army TACtical Missile System) - тактична балістична ракета класу земля-земля, вироблена американською компанією Lockheed Martin. Має дальність застосування до 300 км на твердому паливі. Її різні варіанти оснащення носять індекси МО США MGM-140, MGM-164 і MGM-168. Ракета ATACMS в транспортно-пусковому контейнері має індекс М39.
ATACMS можуть бути випущені з реактивних систем залпового вогню, таких як M270 MLRS і m142 HIMARS.
Українські війська просуваються у напрямках Новопрокопівки - за нещодавно звільненим Роботиним у Запорізькій області.
Найбільш активні бойові дії на сьогодні тривають на Авдіївському та Мар'їнському напрямках. Проте у росіян нічого не виходить.
Активні бої тривають й на Лимано-Куп'янському напрямку, тут РФ зосередила понад 100 тисяч військових. Однак нещодавно ворог перемкнув свою увагу на Новогорівку - командуванням зафіксовано 10 ворожих штурмів росіян у цьому місці протягом минулої доби.
Вас також можуть зацікавити новини: