У ЗМІ потрапило листування в закритому чаті партії Слуга народу, де обговорюється закон про українську мову і засилля російської мови в суспільстві.
Повідомлення з месенджера нардепа Євгена Шевченка опублікувала інтернет-газета Страна.
Політик закликає внести зміни в закон про українську мову, оскільки, на його думку, в нинішній редакції він може спровокувати негативні наслідки в суспільстві.
"Коли він почне діяти в повному обсязі, тоді і почнуться. Наслідки в країні. А ті, хто проти, ви точно під прапором тієї партії йшли? Може, треба було йти в партії "Голос" чи "Свобода"", - пише нардеп.
"Приймемо нормальний закон про російську і українську мови, і ОПЗЖ не буде з чим йти на вибори", - пропонує він.
Колега по фракції Олександр Алєксейчук вступив у суперечку з Шевченком.
"У нас є закон і він діє, а якщо хтось хоче піднімати тему мови, то я б йому не радив, тому що це призведе як мінімум до не дуже гарних наслідків в середині фракції", - заявив він.
Шевченко нагадав, що президент Володимир Зеленський проявляв ініціативу щодо послаблення українізації на законодавчому рівні.
"Особисто вам нагадую: президент особисто публічно заявляв на виборах про перегляд цього Закону. Якщо не брешете, що підтримуєте президента досі, доведіть голосуванням", - написав депутат.
Нардеп додав, що можливість використання російської мови в Україні прописана в Конституції.
"Російську мову ніхто не зможе викорінити в Україні. Ніяким законом. Поки вона є в Конституції, Україна буде цілісною і неподільною. Запам'ятайте всі, російську мову з Конституції можна виключити лише через референдум. Ваша позиція з мовної політики суперечить президентській. Зафіксували!", - пише Шевченко.
"Ти неправий", - відповів йому колега по фракції Андрій Мотовиловець. Політик додав, що 50 років тому українську мову гнобили, а російську вільно використовували.
Шевченка звинуватили в тому, що він цитує Конституцію країни-агресора, а він у відповідь відправив скрін з основного закону України.
Нагадаємо, у Львові директор Львівської середньої загальноосвітньої школи східних мов і бойових мистецтв Будокан Олександр Козловський заборонив педагогам і учням використовувати частину відеоуроків, які будуть показувати на телеканалах у рамках проекту "Всеукраїнська школа онлайн" - запропонованого владою країни школярам як альтернатива для навчання на час коронавірусного карантину.