Головне:
Після кількох днів відносного спокою, коли Земля відпочивала від магнітних бур, Сонце знову подало сигнал активізації. У неділю, 25 травня, зафіксовано потужний сонячний спалах класу X1.1 — один із найсильніших за потужністю. Про це повідомили на сайті дослідження космічної погоди Spaceweather.
Вибух спричинила сонячна пляма AR4098, яка з’явилася нещодавно, але вже встигла значно вирости.
"На початку вихідних ця сонячна пляма була майже непомітно малою, але тепер вона має первинне ядро, більше за Землю, з кількома ядрами розміром з Місяць, що тягнуться позаду", - зазначили вчені.
Спалах викликав короткочасне радіозатемнення у короткохвильовому діапазоні над Америкою. Імовірно, він також супроводжувався викидом корональної маси (CME) — потоком заряджених частинок, які можуть дістатися до Землі та вплинути на її магнітосферу. Вчені наразі очікують підтвердження цієї інформації за допомогою даних з апаратів спостереження, зокрема з коронографів SOHO.
Водночас сайт Meteoagent, який формує прогнози геомагнітної активності на основі даних від супутників NOAA, TESIS та інших міжнародних наукових центрів, оновив графік магнітних бур. У понеділок, 26 травня, та у вівторок, 27 травня, очікуються лише незначні геомагнітні коливання, які не впливатимуть на самопочуття.
Наступна відчутна буря очікується 28 травня. Вона матиме середню інтенсивність, на рівні близько 4 балів за шкалою K-індексу, що може спричинити легкий дискомфорт у чутливих до погоди людей та вплинути на роботу систем зв’язку.
Нагадаємо, учені попередили про ризик масштабного блекауту на Землі через потужні сонячні спалахи. Один із них вже 14 травня спричинив збої зв’язку та електропостачання в різних регіонах світу. NASA та інші агентства очікують нові викиди сонячної радіаці
Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) оприлюднило прогноз космічної погоди на 24–25 травня. Очікуються помірні геомагнітні збурення рівня до К-4 — це жовта зона, яка може вплинути на самопочуття метеозалежних людей.
Як повідомляв Главред, найближчими днями в Україні встановиться приємна літня погода завдяки теплому повітрю з Середземномор’я. Антициклон із півдня очистив небо від хмар і відтіснив дощі на схід.
Читайте також:
Магнітна буря - це збурення геомагнітного поля, яке може тривати від кількох годин до кількох діб. Вони спричиняються збуреними потоками сонячного вітру, які надходять у магнітосферу Землі та взаємодіють із нею. Ці геомагнітні бурі можуть впливати на техніку і навіть людський організм. Вони можуть спричинити порушення або поломки в апаратурі космічних апаратів, вивести з ладу електронну техніку на Землі.
Що стосується впливу магнітних бур на людський організм, то однозначної відповіді на це питання немає. Однак багато хто зазначає, що під час геомагнітного шторму в них погіршується самопочуття. Про це повідомляє Вікіпедія.