Інформація про те, що погода взимку 2022-2023 років буде надзвичайно суворою, не має під собою наукової основи та науково обґрунтованих методичних розрахунків.
У той же час за результатами аналізу температурних показників в Україні за останні 30 років, перехід середньої добової температури через +8 градусів у бік зниження (початок опалювального періоду) навіть у північних регіонах України здійснюється в третій декаді жовтня, в інших регіонах України на початку листопада і пізніше. Про це йдеться в повідомленні Укргідрометцентру.
Разом з тим синоптики звернули увагу на те, що, за результатами спостережень, середня місячна температура зимового періоду (особливо січня і лютого) підвищилася на 2,0-2,5 градуса.
У той же час істотно скоротилася тривалість зимового періоду з температурними показниками нижче нуля градусів, а сума негативних температур протягом зимового періоду скоротилася в 2 рази.
Крім того, щозими фіксується велика кількість температурних рекордів щодо високих температур за весь період метеорологічних спостережень, при цьому перехід середньої добової температури навесні через +8 градусів у бік підвищення здійснюється в першій декаді квітня і раніше (закінчення опалювального періоду).
В Укргідрометцентрі резюмували, що за результатами аналізу температурних показників за останні десятиліття можна зробити наступні висновки:
Нагадаємо, раніше про погоду в Україні у вересні 2022 року розповів народний синоптик Володимир Деркач. За його даними, початок осені в Україні буде досить теплим і порадує комфортною погодою.
Разом з тим він не виключив, що початок осені відзначатиметься частою зміною погоди.
Читайте ще: