Коротко:
Після підписання двосторонньої угоди між США та Україною першими будуть реалізовані саме нафтогазові проєкти. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на урядовців, які пояснюють вибір простотою реалізації: «їх легше здійснити».
Водночас, як зазначає видання, до початку надходження фінансування необхідно, аби документ було ратифіковано Верховною Радою. Крім того, має бути створений спеціальний Інвестиційний фонд відбудови — лише після цього Україна зможе залучати іноземних інвесторів.
WSJ називає підписання цієї угоди дипломатичною перемогою як Києва, так і президента США Дональда Трампа. Завдяки домовленості він «може продовжити обмін розвідданими з Україною аби захистити компанії, які працюватимуть на території нашої держави».
«Але в разі підписання мирної угоди віддача може бути великою. В Україні міститься 20 із 50 видів мінеральної сировини, що вважаються критично важливими, включно з титаном, літієм і ураном», — підкреслює WSJ.
Разом із тим, американські чиновники попереджають: бізнес із США може не поспішати з інвестиціями через постійну небезпеку від російських атак.
Як повідомляв Главред, 1 травня Україна підписала важливу угоду зі Сполученими Штатами — Інвестиційний фонд відбудови Україна–США. Документ був укладений спільно з міністром фінансів США Скоттом Бессантом і передбачає залучення глобальних інвестицій у відновлення української економіки.
Речниця Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Теммі Брюс заявила, що угода про корисні копалини не пов'язана з процесом врегулювання війни в Україні.
Раніше цього року спроба підписання угоди зірвалася через конфлікт між президентом України Володимиром Зеленським і Трампом та віцепрезидентом США Джей Ді Венсом у Білому домі. Згодом Зеленський зустрічався з американським лідером у Ватикані перед похоронами Папи Римського Франциска.
Читайте також:
The Wall Street Journal (WSJ) — щоденна міжнародна англомовна газета, орієнтована на ділові та фінансові новини. Заснована 8 липня 1889 р. Чарлзом Доу, Едвардом Джонсом і Чарльзом Бергстрессером. Одне з найвпливовіших та найбільших американських видань, що публікує статті за тематикою: політика, економіка, бізнес, технології, лайф-стайл тощо, пише Вікіпедія.