Як правильно підготувати дитину до школи та чи віддавати у шість років поради батькам

Чи готова дитина йти до школи / УНІАН

Главред розбирався, в якому віці краще віддавати малюка до школи і коли саме слід починати підготовку до цієї важливої події.

Дуже часто у батьків постають важливі питання - як визначити, що дитина готова до школи, в якому віці її туди віддавати, в шість років або все ж в сім? Чи готова вже дитина "гризти граніт науки"? Чи працює в цьому питанні принцип, "чим раніше, тим краще", або все ж варто почекати, аби не замучити завчасно дитину з уроками і дати їй ще певний час відпочити від шкільної рутини....

Главред розбирався в цьому нелегкому питанні.

Чи готова дитина до школи в шість років

Скажемо одразу - однозначної відповіді на це питання не існує, адже кожен випадок – унікальний. Тільки вам, батькам, доведеться вирішувати, чи віддавати своє чадо до школи в шість або все ж почекати до початку наступного навчального року.

Які нюанси варто враховувати, перш ніж зважитися йти до першого класу:

Чи готовий малюк до першого класу? / ua.depositphotos.com

Головний критерій до готовності до першого класу - не вік, а психологічний та інтелектуальний розвиток. У тому випадку, якщо чаду ще складно дається концентрація уваги і дисципліна – не потрібно вчити його цього з-під палиці і змушувати, просто дайте трохи часу. Якщо сумніваєтеся в правильності своїх дій – обов'язково сходіть на консультацію з психологом.

Коли починати підготовку до школи

Готуватися до цього потрібно однозначно заздалегідь, не за місяць-два до 1 вересня, а як мінімум років із п'яти, адже саме в цьому віці у дитини «прокидається» допитливість і бажання вчитися чомусь новому. Готуватися до школи слід починати обов'язково в ігровій формі, без цього ніяк.

Коли віддавати дитину в школу / REUTERS

Практика показала, що домашнє завдання не буде найскладнішим випробуванням в школі для дитини. Повірте, їй буде набагато складніше звикнути до розпорядку дня, до ранніх підйомів вранці. Тому підлаштовувати дитя до шкільного режиму дня необхідно починати завчасно, щоб у дитячого організму не було стресу.

Читайте також:

Автор: Катя Трохименко
Новини заразКонтакти