Процес потовиділення - природний для організму людини. Запах поту з'являється в результаті утворення бактерій на поверхні шкіри. Він може бути різким і в'їдаючись в одяг приносити відчуття дискомфорту. Главред розібрався, як позбутися поту в домашніх умовах.
Про те, що можна використовувати замість порошку для прання, читайте в матеріалі: Чим замінити пральний порошок: 4 засоби, які є в кожному будинку.
Для нормального функціонування організм позбавляється від зайвої рідини через пори на тілі. Сама рідина не має запаху, а ось патогенні бактерії, які мешкають на поверхні шкіри, змішуючись з нею можуть створювати «пахощі», яких хочеться швидше позбутися. Серед причин, які можуть викликати утворення цих бактерій і поява неприємного запаху можуть бути:
Можна позбутися від поту під пахвами за допомогою соди. Сода - недорогий і перевірений засіб, який може підсушити шкіру і вбити хвороботворні мікроорганізми. Для боротьби з запахом поту і зайвим потовиділенням потрібно приготувати рідку кашку, розмішавши соду з водою. Цю пасту потрібно ватним диском нанести в зону пахвових западин і залишити на 5-10 хвилин. Потім ретельно змити склад проточною водою. Процедуру потрібно повторювати щодня.
Стане в нагоді в боротьбі з неприємним запахом і перекис водню. Доступний засіб може стати надійним антиперспірантом, який не дасть поширитися стороннім ароматам. Розчин перекису в рівній пропорції потрібно розмішати з водою і ватним диском втерти в область пахв. Можна не змивати.
Читати такожЯк витягнути кліща в домашніх умовах: 3 простих лайфхака
Можна звернутися і до натуральних засобів, приготувавши лікувальний дезодорант. На 150 мл води потрібно додати 50 мл лимонного соку, який чудово знезаражує і дарує приємний аромат і 5-7 крапель ефірного масла чайного дерева, відомого своїми антибактеріальними властивостями.
Трав'яна ванна допоможе з проблемою підвищеного потовиділення і запаху. Для цього потрібно взяти по 1 склянці дубової кори і дягелю і по 2 ст.л. листя волоського горіха і м'яти. Все залити літром окропу і проварити 5-10 хвилин. Давши відвару настоятися, потрібно його процідити і додати в наповнену водою ванну. Можна додати ефірні масла чайного дерева, грейпфрута, евкаліпта або лаванди. Приймати ванну потрібно півгодини. В ідеалі - 2 рази на тиждень.
Читайте також: