StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникСвята

Як витягнути кліща в домашніх умовах: 3 простих лайфхака

Який народний метод вилучення кліщів може бути небезпечним.

Кліщ як витягнути
Як витягнути кліща в домашніх умовах / depositphotos.com/

З настанням літа все більше часу люди проводять на свіжому повітрі. У лісі і на природі нас можуть чекати маленькі небезпечні паразити – кліщі. Вони є переносниками небезпечних захворювань. Тому важливо витягнути кліща якомога раніше.

Про те, як відвадити мурах від свого будинку, читайте в матеріалі: Як позбутися від мурах будинку і в саду - перевірені способи.

Кліщі можуть бути переносниками небезпечних захворювань, зокрема енцефаліту і бореліозу. Тому, вирушаючи на прогулянку в лісисту місцевість, необхідно подбати про правила профілактики:

  • одягати одяг з рукавами і головні убори;
  • заправляти штанини в взуття;
  • використовувати засоби захисту проти комах;
  • після прогулянки ретельно перевіряти волосяні покриви і шкіру.

Всупереч поширеній думці, що кліщі падають на голову з дерев, в більшості випадків місцями їх проживання є висока трава і чагарники уздовж стежок. Їх потрібно уникати

В епідемічних районах, де існує небезпека зараження енцефалітом, можна зробити щеплення від кліщів. Її потрібно робити за півроку до початку сезону в жовтні-листопаді.

Якщо кліщ вже заліз під шкіру діставати його потрібно за допомогою пінцета, нитки і шприца.

Важливо: цими методами можна витягнути кліща, що недавно присмоктавсяякщо кліщ глибоко під шкірою, необхідно звернутися за медичною допомогою.

Як витягнути кліща пінцетом

Найважливіше приізвлеченіі кліща-правильне захоплення. Пінцетом потрібно постаратися захопити місце ближче до голівки кліща. Не потрібно намагатися витягнути комаху руками, так можна пошкодити її цілісність.

Важливо: головка кліща не повинна залишитися в тілі. Мертва комаха, якщо вона заражена енцефалітом підвищує ризик захворювання. Кліща не потрібно висмикувати. Повільно викручуйте його проти годинникової стрілки.

Як витягти кліща ниткою

Якщо під рукою немає пінцета, можна спробувати витягнути кліща ниткою. Для цього потрібно накинути йому на "шию" петельку з тонкої нитки або власного волосся. Найбільше такий метод підходить для комах побільше. Сюди теж можна застосувати правило "не висмикувати, а викручувати".

читайте такожЯк позбутися від поту народними засобами - 4 перевірених способи

Як витягнути кліща шприцом

Якщо вдома є шприц можна зрізати його кінчик і приклавши до місця, на якому зміцнився кліщ, тягнути поршень вгору. Таке звернення вже точно не сподобається кліщу.

Як витягнути кліща соняшниковою олією

Міфо тому, що кліща потрібно полити маслом, і він вилізе від нестачі повітря, може бути досить небезпечним. Якщо полити комаху маслом вона може померти. І перед смертю випустити в кров людини отруту, яка призведе до зараження небезпечними захворюваннями.

Важливо: також не можна натискати на кліща і витягувати його голими руками. Використовуйте рукавички або поліетиленовий пакет. Після вилучення обробіть поверхню ранки антисептиком: хлоргексидин, перекис водню, йод.

Читайте також:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти