Коли ми говоримо, що хтось дуже любить солодке і готовий його споживати хоч кожен день, то виникає спокуса назвати таку людину "солодкоїжкою". Проте насправді так казати неправильно.
Радимо також прочитати матеріал: Лише люди з "орлиним зором" знайдуть газету: загадка, яку треба розгадати за 13 секунд
Такого слова в українській мові немає. На позначення людей, які люблять солодке, потрібно використовувати інше українське слово, яке є доречним у цій ситуації. Про це розповіла автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
"Людей, які люблять солодке, часто називають солодкоїжками. А як бути з тими, хто любить напівсолодке? А якщо серйозно, то слова солодкоїжка немає у словниках української мови. Зате є такі слова, як "ласун" і "ласунка", – пояснила Багній.
Дивіться відео з поясненням, чому не можна казати "солодкоїжка":
@sametak1064 Ви знали, що слова «солодкоїжка» немає у словниках української мови? #правильноукраїнською#мова#українськийтікток#українськамова#якправильно♬ оригінальний звук - Правильно українською
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, що таке "прасунок". Це слово не має жодного відношення до слів "праска" і "прасувати", але про його справжнє значення здогадуються одиниці.
Також раніше Ольга Багній пояснила, чому "губити" і "втрачати" – не одне й те ж саме. Вона пояснила, якої поширеної помилки треба уникати. Нерідко ці слова використовуються, як синоніми, хоча так їх вживати неправильно – від цієї помилки потрібно позбуватися у своєму мовленні.
Вас також може зацікавити: