"Обезжирене молоко" – неправильно: Авраменко розповів, як треба казати

Авраменко розповів про поширені помилки у мовленні / Колаж: Главред, фото: скріншот із відео

Мовознавець закликав українців шанувати себе, дбаючи про чистоту своєї мови.

Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів про поширені слова, які українці вживають неправильно.

Як зазначив Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1", досить часто українці вживають слова з російським префіксом "обез". Наприклад, "обезболювати", "обезжирювати", "обезсилювати", "обезводнювати" тощо.

Відомий вчитель підкреслив, що російському префіксу "обез" відповідає український префікс "зне".

"В українській мові префікс "зне" використовується у значенні позбуватися чого-небудь або позбавляти чогось. Тому, правильно сказати не "обезболювати", а "знеболювати", не "обезсилювати", а "знесилювати", не "обезводнювати", а "зневоднювати", не "обезжирювати", а "знежирювати", - пояснив мовознавець.

Також у своєму експрес-уроці Авраменко звернув увагу на те, що українці неправильно вживають слово "заставляти".

"Запам'ятайте, "заставляти" можна кімнату меблями або цінну річ у ломбарді. У інших випадках потрібно вживати слово "примушувати", - зауважив він.

Насамкінець мовознавець закликав українців шанувати себе, дбаючи про чистоту своєї мови.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Нагадаємо, раніше відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів про правильне написання назв міст України. Так, Авраменко запитав глядачів, чому ТернопІль з буквою "і", а МелітопОль та СевастопОль – з буквою "о"?

Також Авраменко розповідав, що означає "копилити губи" в українській мові. Окрім того, у своєму експрес-уроці мовознавець пояснив значення відомого фразеологізму "кусати лікті".

Вас може зацікавити:

Новини заразКонтакти