Коротко:
Відмова від їжі перед сном - поширена практика серед тих, хто прагне схуднути. Проте така звичка може більше нашкодити, ніж допомогти. Лягати спати на порожній шлунок може негативно вплинути на якість відпочинку, роботу обміну речовин і загальне самопочуття. Про це розповіла лікар-ендокринолог і дієтолог Катерина Толстікова на своїй сторінці в Instagram, повідомляє Главред.
Фахівчиня зазначає, що бажання перекусити перед сном часто сигналізує про те, що протягом дня організм недоотримав потрібну кількість поживних речовин. Це може бути наслідком інтенсивного дня або неповноцінного харчування.
"Якщо "голод перед сном" — це разова акція, підіть поїжте. Краще, звісно, зʼїсти нормальний прийом (білки, жири, вуглеводи), якщо такої змоги немає — нехай це будуть складні вуглеводи і овочі. Якщо голод не сильний і ви знаєте, що поїли протягом дня нормально — можна банан або манго", — пояснює експерт.
Вона додає, що фрукти на кшталт яблука або груші — не найкраще рішення, бо вони не насичують достатньо і не допоможуть заснути.
Якщо організм не отримує достатньо енергії перед нічним відпочинком, це може викликати труднощі із засинанням або навіть пробудження серед ночі. Причина - підвищення рівня кортизолу, гормону стресу, що порушує сон.
Крім того, регулярне недоїдання ввечері може "налякати" організм — у відповідь він почне уповільнювати обмін речовин, що зменшує ефективність спалювання жиру.
Більше того, якщо тілу не вистачає білків і енергії, воно може почати розщеплювати м’язову тканину, використовуючи її як джерело живлення.
Важливо не тільки дотримуватися режиму харчування протягом дня, а й не ігнорувати потребу організму ввечері. Правильна вечеря допоможе краще відпочити, зберегти м’язову масу і підтримати здоровий метаболізм.
Також раніше розповідалося, як покращити якість сну за допомогою звичайного мила.
Більше цікавих новин:
Толстікова Катерина - лікар сімейної медицини, дієтолог-ендокринолог, фудтерапевт, спеціаліст з харчування дорослих та дітей, лікар функціональної медицини, експерт з Anti-age харчування.
Вона є засновницею "Академії здоров'я доктора Толстікової" та авторкою книг про здоров'я. За її словами в Instagram, вона також є асистентом кафедри біоорганічної та біологічної хімії НМУ ім. О. О. Богомольця.
Окрім цього, Катерина Толстікова є особистим лікарем-дієтологом абсолютного чемпіона світу з боксу Олександра Усика, чемпіона Bellator Ярослава Амосова та тенісистки Катаріни Завацької.