Чи можна казати "підодіяльник" і "одіяло": відповідь усіх здивує

Чи можна казати "підодіяльник" і "одіяло"/ колаж: Главред, фото: unsplash.com, скрін

Мало хто здогадується, чи можна насправді використовувати ці слова в українській мові.

Нерідко серед знайомих, друзів і родичів можна почути слова "підодіяльник" і "одіяло", коли говорять про важливі речі для ліжка, без яких наш сон не може бути таким комфортним. Але при цьому багато людей вважають, що ці слова не можна використовувати в українській мові, мовляв, вони є російськими.

Радимо також прочитати матеріал: Тільки гостроокі кмітливці знайдуть 3 відмінності: надзвичайна загадка на уважність

Автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній пояснила, чи можна вживати ці слова і яку поширену помилку ми робимо.

"Кажуть, пекло – це таке місце, де вас змушують з ранку до ночі заправляти підодіяльник. Багато хто думає, що "підодіяльник" – це російське слово, але насправді таке слово є в українській мові. Ба більше – в українській мові також є слово "одіяло". "Одіяло" – це те ж саме, що й ковдра. Тому можна казати одіяло, можна казати ковдра, або підодіяльник чи підковдра", – зазначила Багній.

Дивіться відео з поясненням, чи можна казати "підодіяльник" і "одіяло":

Хто така Ольга Багній?

Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.

Раніше Ольга Багній пояснила, чому не можна казати "дОчка". Не можна казати "дОчка" і "донькА" – такі наголоси у цих словах неправильні.

Також раніше вона пояснила раніше Ольга Багній розповіла, як правильно казати – "безкоштовний" чи "безплатний". Не усі здогадуються про секрет, який криється у вживанні цих двох слів в українській мові.

Вас також може зацікавити:

Новини заразКонтакти