У розмові з іншими людьми можна часто почути словосполучення "згущЕне молоко" із наголосом на літері "е". Але не усі здогадуються, що казати таку фразу з таким наголосом в українській мові неправильно.
Радимо також прочитати матеріал: Всього за 5 секунд потрібно знайти метелика: загадка для тих, у кого "орлиний зір"
Правильним у слові "згущене" буде наголос на іншій літері. Про це розповіла автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
"Давайте поговоримо про солодке, а конкретно про згущЕне молоко. Чи може згУщене? Як сказати правильно?", – зазначила вона.
Багній наголосила, що попри те, що майже всі кажуть "згущЕне молоко", з наголосом на другий склад, у слові "згУщене" наголос падає на перший склад.
"Тому кажемо "згУщене молоко", "згУщені фарби". Ось так правильно", – пояснила вона.
Дивіться відео, як правильно – "згУщене" чи "згущЕне молоко":
@sametak1064 Молоко згущЕне чи згУщене? #правильноукраїнською#мова#українськамова#українськийтікток♬ оригінальний звук - Правильно українською
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, чому казати "велике дякую" неправильно. Слово "дякую" не можна поєднувати з прикметниками, але слово "спасибі" – можна, тому фраза "велике спасибі" є правильною.
Також раніше Багній пояснила, чому не можна казати "нижня білизна". Насправді вживати такий вислів неправильно. Замість нього потрібно використовувати іншу фразу.
Вас також може зацікавити: