Коли ми говоримо, що хтось з наших знайомих має не дуже багато знань у певній галузі, то часто можна заплутатися, яке з двох слів варто використовувати – поверхневі знання чи поверхові.
Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, яке з цих слів правильно використовувати у такому випадку.
Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Як замінити суржикові слова "получається" і "канєшно": відповідь мовознавця
"Сьогодні поговоримо про слова, які часто плутають через їх схожість. Наприклад, коли ми говоримо про неглибокі знання, то правильно називати їх поверхневими чи поверховими? Звичайно ж "поверхові знання", – зазначив мовознавець.
Він пояснив, що прикметник "поверховий" має два значення. Перше – той, що стосується поверхів, наприклад, сорокавосьмиповерховий. Друге – неглибокий, той, що не стосується суті справи, наприклад, поверхова рецензія або поверхові знання.
"А от "поверхневий" має значення "той, що розміщується на поверхні або недалеко від неї". Наприклад, поверхневий обробіток ґрунту", – додав Авраменко.
Дивіться відео з поясненням Авраменка, як правильно казати – поверхневі знання чи поверхові:
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Раніше мовознавець Авраменко розповів, як правильно казати – "їх речі" чи "їхні речі". У вживанні цих слів нерідко може виникати плутаниця. Мовознавець пояснив, як уникнути помилок, використовуючи ці слова.
Також раніше Авраменко розповів, як правильно казати – "з другого боку" чи "з іншого боку". Характеризуючи якийсь об’єкт, ми часто кажемо – "з одного боку він такий, а з другого такий". Мовознавець пояснив, чи правильно так казати.
Вас також може зацікавити: