Чи знаєте ви, як правильно називати чоловіка, котрий займається балетом? Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменкоу своєму експрес-уроці розповів, що часто українці використовують для цього слово "балерун", однак його насправді не існує.
"У Національному класифікаторі професій України усього 8 831 назва, і більшість з них - чоловічого роду, хоч ними позначають як чоловіків, так і жінок. Хтось скаже - гендерна нерівність, але не поспішайте з висновками!", - зазначив Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".
Попри це, в українській мові є й жіночі назви професій, наприклад, покоївка, економка, нянька, друкарка, медсестра тощо. До слова, поняття "медбрат" в класифікаторі не існує, тож чоловіки, які завершують навчання за медспеціальністю також називаються медичними сестрами.
Аби правильно назвати чоловіка-балерину, не кажіть "балерун". Замість цього використайте форму "танцівник балету" або ж "артист балету".
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Зазначимо, раніше Олександр Авраменко розповів про те, якого роду є місто Дніпро - середнього чи чоловічого.
Крім того, він здивував читачів відповіддю на питання про те, чому неправильно казати "дзвонити друзям".
Читайте більше про українську мову: