Вторгнення Росії в Україну змусило мільйони людей покинути свої будинки в пошуках безпечного місця. Австрія пропонує переселенцям програму тимчасового захисту, яка діє на території країн Євросоюзу.
Про те, як приймає людей Франція, читайте в матеріалі: Франція приймає біженців з України: правила в'їзду в країну, на що можна розраховувати.
Потрапити в країну можна через одну з країн Євросоюзу, в яку Ви в'їхали першою. Найчастіше це Польща, Угорщина і Румунія. Наприклад, з Варшави можна дістатися до Відня або Зальцбурга на поїзді. З Будапешта курсує поїзд до Відня, тривалість поїздки близько 2 з половиною годин.
Важливо: за детальною інформацією про деталі вашої поїздки до Австрії звертайтесь лише до волонтерів у наметах на вокзалах. Не варто довіряти стороннім людям і віддавати їм свої документи.
Перетин кордону Австрії можливий без наявності біометричного паспорта. Якщо дитина без паспорта, необхідно якомога швидше звернутися в Посольство України в Австрії з проханням про внесення відомостей про дитину в закордонний паспорт батьків або законних представників.
По прибуттю до Відня, необхідно звернутися в Гуманітарний центр прибуття за адресою Sport & Fun-Halle Leopoldstadt (2й район Відня), Engerthstrasse 267-269, 1020. Центр працює цілодобово.
На місці вам буде надано медичну допомогу, харчування, тестування на коронавірус, допомогу засобами гігієни. Пошук тимчасового житла займає від 5 днів.
Для реєстрації необхідно звернутися в Реєстраційний та консультаційний центр в Austria Center Vienna за адресою Bruno-Kreisky-Platz 1, 1220 Відень.
Українські біженці можуть користуватися федеральними залізницями Австрії (ÖBB) і громадським транспортом у Відні (Wiener Linien) безкоштовно і при наявності посвідчення особи.
У країнах Євросоюзу прийнята директива про механізм тимчасового захисту українських біженців, яка надається на 1 рік і може бути продовжена до 3 років. Громадяни України матимуть доступ до ринку праці, медичної та соціальної допомоги та освіти для дітей.
Посольство України в Австрії у Відні: Naaffgasse 23, 1180 Wien. Гаряча лінія: +43 479 71 72 52 (цілодобово).
Сайти для пошуку житла Прихисток і EU4UA пропонують варіанти тимчасового житла для українців по всій Європі.
Додаткова інформація про те як зареєструватися та отримати матеріальну допомогу тут.
Волонтерський центр допомоги українцям в Австрії.
Читайте також: