Основні тези Буданова:
Досягнути режиму припинення вогню можливо вже у 2025 році, незважаючи на те, що стартові позиції сторін діаметрально протилежні. Для цього є більшість складових.
Про це заявив начальник Головного управління розвідки МОУ генерал-лейтенант Кирило Буданов в інтерв’ю польському виданню Defence24.
Також він прокоментував переговори між США і країною-агресоркою Росією без України і наголосив, що остаточні та ефективні переговори між ворогуючими країнами неможливі без участі всіх сторін конфлікту.
Главред зібрав головні заяви Кирила Буданова із зазначеного інтерв’ю.
Буданов вважає, що цього року можливо досягнути режиму припинення вогню.
"Незважаючи на те, що стартові позиції сторін діаметрально протилежні, я думаю, що цього року ми прийдемо до режиму припинення вогню. Для цього є більшість складових", – заявив голова ГУР МО України.
Він також додав, що країна-агресорка Росія не припинить спроби дестабілізувати ситуацію всередині України.
Дивіться відео із заявою Буданова:
Також він висловив переконання, що співпраця США й України має двосторонній взаємовигідний характер, і наголосив, що нашій державі важливо зберегти підтримку Сполучених Штатів Америки.
За його словами, Україні буде важко без допомоги США.
"Давайте скажемо відверто: без США нам буде дуже важко. І ми маємо зробити все можливе, щоб втримати їхню підтримку України. Як говориться у відомому прислів’ї, "один в полі не воїн". Це і є моя відповідь в контексті Сполучених Штатів Америки. Окрім того ця співпраця точно носить двосторонній взаємовигідний характер. Щодо Європи, то глобальну безпеку Європейського континенту неможливо собі уявити без України. І нашої героїчної армії, тепер – найбільшої у Європі, яка пройшла загартування найбільшою війною після Другої світової", – сказав Буданов.
Буданов прокоментував той факт, що Україну не запросили на перемовини США і країни-агресорки Росії, які відбулися у Саудівській Аравії.
У керівника ГУР запитали, як він ставиться до мирних переговорів без прямої участі України, і чи можуть, на його думку, такі переговори привести до тривалого і справедливого врегулювання конфлікту.
"Остаточні та ефективні переговори між ворогуючими країнами неможливі без участі всіх сторін конфлікту", – заявив Буданов у відповідь.
Також журналіст запитав Буданова, у яких ключових сферах Польща може допомогти Україні найближчим часом. Очільник ГУР відповів, що першочергово це військово-технічна сфера, у якій дві країни вже мають широку і різноманітну співпрацю. За словами Буданова, цю співпрацю потрібно лише розвивати, а не обмежувати. По-друге, важливо розвивати економічну співпрацю.
"Разом у нас є серйозний потенціал. У мирний час було створено багато успішних спільних підприємств і реалізовано багато великих проектів. Тому ми маємо надійний фундамент для майбутньої співпраці. Крім того, Польща має багатий досвід впровадження успішних реформ, і ми будемо вдячні нашим польським партнерам за поширення цього досвіду, особливо у сферах промислового виробництва, залучення інвестицій, активізації та відбудови економіки в цілому", – сказав Буданов.
Він зазначив, що Польща завжди була "адвокатом" України на шляху до НАТО та ЄС, і Україна все ще дуже розраховує на її підтримку.
"Польща нас активно підтримувала з перших днів і, сподіваюся, так буде й надалі. Польща є однією з небагатьох країн, яка повністю розуміє, що таке життя під російською окупацією, і має значний голос у світовій дипломатії. Тому ми вдячні Польщі за підтримку, а завданням обох наших держав є виключно поглиблення взаємовигідної співпраці у сфері міжнародної дипломатії", – підсумував Буданов відповідь на запитання про співпрацю України і Польщі.
Як раніше повідомляв Главред, 30 тис. європейських військових можуть з’явитися в Україні – ЗМІ описали план Британії. Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер представить Дональду Трампу миротворчий план щодо України.
Також раніше в ISW розповіли, чи досягнув ворог успіху на Курщині. Напередодні Путін заявив, що начебто армія РФ перетнула міжнародний кордон між Курською областю та Україною.
Нагадаємо, Лондон і Париж готують план "сил заспокоєння" в Україні. План може включати в себе розгортання великих сухопутних військ, якщо не в Україні, то на її західних кордонах.
Читайте також:
Кирило Буданов (нар. 4 січня 1986, м. Київ) – український воєначальник, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, генерал-лейтенант.
З 2014 року брав участь у російсько-українській війні, зазнав кілька поранень. У 2018-2020 роках виконував спеціальні завдання, інформація про які засекречена.
У середині 2020 року став заступником директора департаменту Служби зовнішньої розвідки України, а невдовзі очолив Головне управління розвідки Міністерства оборони України, пише Вікіпедія.