Що буде з доларом після карантину: експерти дали прогноз

25 травня 2020, 06:32
624
Упродовж тижня курс долара залишатиметься стабільним.
долари
Курс долара скоро злетить у ціні / Reuters

Попри те що Україна поступово виходить з карантину, курс долара впродовж наступного тижня збереже стабільність.

Зокрема, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко прогнозує, що курс долара коливатиметься в межах 26,8 – 27,3 гривні, передає Сегодня.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин назвав приблизно такий же коридор курсу – 26,7-27,2 грн/долар. За його словами, український покупець після двох з гаком місяців карантину убогий через втрату роботи, а отже, і доходів.

відео дня

"Навіть тим 35% українців, які, за даними соціальних досліджень, не постраждали від карантину, особливо нікуди витрачати зароблене, оскільки поки не працюють ані туристична галузь, ані ресторанний бізнес. Тому і курс долара поки не буде зростати, незважаючи на існуючий девальваційний потенціал гривні", – зазначив Пендзин.

У свою чергу, керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин зазначив, що наступного тижня на курс долара впливатимуть два протилежних тренди. Перший викликаний тим, що президент підписав банківський закон.

"Щойно стало відомо, що цей закон підписаний, МВФ тут же розблокував кредитну програму для України, це 5 млрд доларів на 18 місяців кількома траншами, вже в кінці травня ми повинні отримати перший транш в 1,9 млрд доларів, і це, звичайно ж, зміцнить гривню", – зазначив Шевчишин.

Другий тренд, за його словами, це великі виплати 26 травня за попередніми кредитами.

"Під них Нацбанк буде максимально вилучати з ринку валюту, щоби розрахуватися. У підсумку обидва ці тренди погасять один одного і ще тиждень ми будемо мати стабільний курс в коридорі 26,5-27 грн/долар. 26,5 – це вже дно, нижче якого Нацбанк долар не опустить. Але і вище 27 теж не дозволить піднятися (...) Більш серйозні зміни можливі вже після закінчення травня", - прогнозує експерт.

Купувати або продавати долар?

При цьому аналітики радять українцям поки що не продавати долари, оскільки на даний момент зберігається сприятливий період для купівлі готівкової валюти як засобу накопичення. При цьому щойно країна почне по-справжньому виходити з карантину, зросте попит на валюту, збільшиться курс безготівкового долара, а через день після цього підвищиться і вартість готівкового долара.

читайте такожКоли впаде гривня: економіст дав прогноз

Нагадаємо, головний економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар дав прогноз, що до кінця року курс долара триматиметься на позначці 27 грн+/-50 коп.

Фінансовий аналітик Володимир Мазуренко вважає, що курс долара в Україні може застигнути на одній позначці в 27-28 гривень за один "бакс", а потім американська валюта почне зростати в ціні.

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти