Якщо не буде допомоги з боку західних союзників, то рівень життя в Україні буде падати. Водночас, курс гривні, ймовірно, буде фіксований до кінця війни. Про це в інтерв'ю Главреду розповів політичний та економічний експерт Тарас Загородній.
"Він (рівень життя - ред.) і так падає, тому що в країні війна: низка виробництв не працює, люди під'їдають свої заощадження. Йдуть витрати на армію, а не на все, що пов'язано з економікою", - вказує Тарас Загородній.
Втім за його словами, якщо створюватимуться робочі місця в переробній промисловості, ситуація буде кращою, тоді можливе хороше економічне зростання, і люди отримуватимуть зарплату, будуть робочі місця, наприклад, за рахунок оборонки
"Знадобляться люди, щоб виробляти мільйон дронів на рік - це нові робочі місця, люди платитимуть податки, їм виплачуватимуть зарплати. Тоді у нас буде і зростання економіки. Уже, на щастя, є хоч боязкі спроби реіндустріалізації. І вони мають тривати через локалізацію виробництв. Ті ж аграрні холдинги мають зрозуміти, що з їхнім зерном у такій кількості ми в Європі нікому не потрібні. Якщо ці тенденції триватимуть, то життєвий рівень не сильно просяде", - робить висновок економічний експерт.
Він також робить висновок, що якщо реіндустріалізація не відбудеться в повному обсязі, то рівень життя продовжуватиме просідати.
"Якщо ми продовжуватимемо в тому самому дусі, що й зараз, тобто брати кредити і клянчити гроші, то життєвий рівень просідатиме, оскільки ресурсів буде все менше. Ресурсів менше - ціни зростатимуть", - додає аналітик.
Аналітик робить висновок, що курс гривні напряму залежатиме від того, яку політику щодо нього буде просувати Нацбанк.
"В офіційну інфляцію я особливо не вірю, але десь на 15%, думаю, вона зросте. А курс гривні залежатиме від того, як себе поводитиме Нацбанк: якщо він даватиме заробляти банкірам на коливанні курсу гривні, то буде просідання курсу, якщо ні, то, по-хорошому, курс має бути фіксованим до кінця війни", - резюмує політичний та економічний експерт Тарас Загородній.
Сенат США заблокував початок дебатів щодо законопроекту, спрямованого на надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Причиною цього стали вимоги республіканців включити в документ жорсткіші заходи з захисту південного кордону з Мексикою. За інформацією The Hill, сенатори з обох політичних партій досягли певного прогресу у переговорах і позитивно оцінюють їхній напрямок стосовно заходів проти нелегальної міграції через американський кордон. Проте законодавці мають різні погляди на терміни досягнення остаточної угоди.
Якщо США припинять фінансування для підтримки України в її війні проти Росії, це може суттєво підірвати здатність Києва до самозахисту. Про це заявив Джейк Салліван, радник з питань національної безпеки Білого дому.
Угорщина у п'ятницю заблокувала угоду Європейського Союзу про виділення Україні 50 мільярдів євро з бюджету ЄС. Про це повідомив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. За інформацією Reuters, лідери ЄС вирішили відновити обговорення цього питання у січні.
Інші новини: