Приємний сюрприз на ринку: "другий хліб" українців подешевшав вже на 10%

Ціни на картоплю в Україні / колаж: Главред, фото: pixabay

Обсяги картоплі на ринку збільшуються практично щодня.

Головне:

Станом на сьогоднішній день в Україні спостерігається подальше зниження відпускних цін на картоплю врожаю 2025 року. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Зазначається, що основна причина цієї ситуації — покращення погодних умов та активізація збиральних робіт у більшості регіонів країни, що призвело до збільшення пропозиції продукції на внутрішньому ринку.

Так, на даний момент фермери пропонують до продажу картоплю в діапазоні 11–18 грн/кг, що в середньому на 10% дешевше, ніж тижнем раніше.

«Основною причиною зниження цін на неї є так званий сезонний фактор, коли обсяги пропозиції цієї продукції на ринку збільшуються практично щодня. При цьому якість запропонованої картоплі часто досить невисока, що також чинить тиск на ціни в даному сегменті», - йдеться у повідомленні.

Аналітики також додали, що у другій половині липня 2024 року ціни на картоплю в Україні були в середньому на 23% нижчими, ніж сьогодні.

Чому ростуть ціни на продукти в Україні / Інфографіка: Главред

Ціни на продукти - останні новини

Як повідомляв Главред, в Україні закінчується сезон черешні і в останній тиждень ціни на неї різко підскочили щонайменше на 10%. Наразі ягоду продають по 150-220 грн/кг.

Також відомо, що в Україні стартував сезон збору врожаю яблук, однак ціни на нові плоди приголомшили покупців, вони майже втричі вищі, ніж у той самий період минулого року.

Крім того, Максим Гопка, аналітик УКАБ, прогнозує, що влітку 2025 року вартість м’яса зростатиме стабільно. Наприклад, ціна свинячого ошийка коливатиметься в межах 320–350 гривень за кілограм.

Читайте також:

Про джерело: EastFruit

EastFruit- це провідна міжнародна інформаційно-аналітична платформа бізнесу овочів і фруктів в країнах Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу, з трьома мовними версіями новин та аналітики (Англійська, Українська, Російська) і аудиторією близько 100 тисяч читачів на місяць.

Новини заразКонтакти