В Україні тариф на електроенергію встановлено рішенням уряду для всіх жителів країни. Ціна на електрику для населення фіксована і вона не залежить від фактичного обсягу споживання.
Тариф на електроенергію було встановлено рішенням Кабінету міністрів України №544 у травні 2023 року. При цьому ціна на електроенергію на сьогодні становить 2,64 грн/кВт∙год.
В уряді вирішили, що тариф буде для:
Читайте наш матеріал "Чи зростуть тарифи на опалення та гарячу воду: у Нацбанку дали прогноз".
Разом з тим відзначимо, що в Україні діє тарифні коефіцієнти для багатозонних пристроїв обліку. При цьому вони залишаються без змін. Це означає, що у споживачів, у яких встановлені двозонні лічильники, зможуть і далі платити за електроенергію, спожиту з 23:00 до 7:00, вдвічі менше.
Якщо ви вирішили заощадити на споживанні електроенергії, варто задуматися над тим, щоб перейти на багатотарифний облік. У Кабінеті Міністрів говорять про те, що таким чином населення має реальний шанс заощадити на обсязі спожитої електроенергії. Для цього рекомендується перейти на двозонні і тризонні тарифи.
Звернемо увагу, що в цьому випадку вартість електроенергії для споживача буде залежати від часу її споживання. Суть в тому, що істотно заощадити можна, якщо перенести основний відсоток споживання електроенергії на непікові години. Тоді реальну економію можна буде відчути на своєму гаманці.
Двозонні тарифи:
Тризонні тарифи:
Порядок переходу на багатотарифний облік електроенергії досить простий і з ним може впоратися будь-який домовласник. Для цього спочатку зверніться в місцеве обленерго (через онлайн-платформу "Персональний кабінет").
Постановою Кабінету Міністрів України передбачено встановлення фіксованої ціни на електричну енергію для побутових споживачів у розмірі 2,64 гривні за 1 кВт·год, повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Далі необхідно стежити за повідомленнями своєї електронної пошти. Туди має прийти відповідь після подачі заяви, а саме – надійде рахунок за оплату переходу на новий облік. Зазвичай, процедура переходу споживача на багатотарифний облік займає до двох тижнів.
Після цього вам також потрібно буде звернутися до місцевого центру обслуговування клієнтів. Зазвичай він розташований за місцем проживання в місті чи області. У деяких випадках споживачам буває необхідно звернутися в обласну районну електромережу.
Читайте більше: