Що пояснив експерт:
Після перерахунку пенсія може як зрости, так і зменшитися, оскільки враховується не лише додатковий стаж, а й рівень заробітку. Якщо пенсіонер у останні роки отримував нижчу зарплату, це може знизити коефіцієнт доходу і, відповідно, трохи зменшити виплати. Про це розповів експерт Сергій Коробкін у коментарі для видання "На пенсії".
При цьому працюючі пенсіонери отримують пенсію, розраховану на основі старого показника прожиткового мінімуму. Лише після звільнення доплата за стаж буде переглянута з урахуванням актуальних цифр.
Щоб оптимізувати свої виплати, пенсіонери можуть виключити з розрахунку періоди з найнижчим заробітком – до 10% від загального стажу. Це особливо актуально для періодів економічних криз, пандемії або воєнного стану.
При цьому у формулі розрахунку пенсії має залишитися щонайменше 60 місяців страхового стажу.
"Дуже часто людина, яка продовжує працювати, взагалі не відчуває перерахунку, навіть якщо їй додали в стаж ще два роки роботи. На це може вплинути ряд факторів. Тут слід усвідомлювати структуру пенсії. Якщо основний розмір пенсії малий і до нього встановлені дотяжки до певної мінімальної виплати, то незначна зміна коефіцієнта стажу не завжди призводить до підвищення. І пенсійні виплати залишаються без змін. Наприклад, основний розмір пенсії трохи зростає, а при цьому доплата до мінімальної виплати на таку суму зменшується", – пояснює Сергій Коробкін.
З 1 березня 2025 року в Україні, як повідомляв Главред, провели щорічне підвищення пенсій. Воно торкнулося понад 10 мільйонів людей похилого віку, а виплати збільшилися на 11,5%.
Водночас для працюючих пенсіонерів, починаючи з 1 квітня, пенсійні виплати зростуть для майже 630 тисяч осіб. Таким чином, середня пенсія складає 6345 гривень.
В той же час Пенсійний фонд України пояснив, які літні люди ризикують втратити половину виплат. Декому пенсію можуть урізати до 50%.
Більше економічних новин:
Інформаційний портал, на базі популярного друкованого видання - газети "На пенсії". Доступною мовою висвітлюємо питання пенсії, пенсійного забезпечення, пільг, субсидій в Україні, а також про життя пенсіонерів, повідомляє "На пенсії".