Росія погрожує меру Праги після знесення пам'ятника маршалу Конєву

Очільнику міста виділили державну охорону.
Росія погрожує меру Праги після знесення пам'ятника маршалу Конєву
Пам'ятник Конєву в Празі демонтували / Фото: Respekt

Поліцейську охорону надали ініціаторам знесення пам'ятника радянському маршалу Івану Конєву у столиці Чехії Празі, оскільки їм надходять погрози з боку Росії.

Як повідомляє чеське видання Respekt, мова йде про мера міста Зденека Гржибе і про старостів двох районів Ондржея Коларже і Павла Новотнома.

Охорону виділили після заяви міністра оборони РФ Сергія Шойгу про те, що вони нібито повинні понести відповідальність за знесення пам'ятника в рамках російського законодавства.

Заяви Росії занепокоїли правоохоронні органи Чехії, тому місцеві спецслужби почали розслідування. Пізніше їм вдалося відстежити прибуття в країну людини, яка може бути небезпечною для чиновників, звинувачених Росією у "вандалізмі". Незабаром після цього чиновникам була надана державна охорона.

Як відомо, проти демонтажу пам'ятника виступав президент Чехії Мілош Земан, проте його все ж прибрали 4 квітня. За словами представника міської адміністрації, статуя буде виставлена як експонат в запланованому Музеї пам'яті 20 століття. На місці демонтованого монумента буде встановлено меморіал героям-визволителям Праги в 1945 році. Зовнішній вигляд пам'ятного знаку буде обрано в результаті конкурсу.

Нагадаємо, влітку минулого року невідомі облили червоною фарбою пам'ятник радянському воєначальнику, маршалу Івану Конєву, який встановлений в Празі.

Пізніше влада міста заявила, що вважає недоцільним відновлювати пам'ятник маршалу СРСР і вирішила його демонтувати.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти