Людина, яка допомагала друзям Путіна відмивати гроші, може отримати статус Нобелівського лауреата - ЗМі

17 квітня 2024, 18:07
278
У червні 2023 з ініціативи Служби безпеки України (СБУ) його внесли в українську базу посібників російської агресії "Миротворець".
Людина, яка допомагала друзям Путіна відмивати гроші, може отримати статус Нобелівського лауреата - ЗМі
Рубен Варданян / Фото: Вікіпедія

Одіозний вірменський політик, бізнесмен та найбільший друг Путіна на Південному Кавказі - Рубен Варданян висунутий номінантом на здобуття Нобелівської премії миру. З приміткою "за розвиток мирних ініціатив". Номінацію Варданяна активно лобіюють з Кремля, оскільки планують отримати політичні дивіденди від цього статусу. Про це пише "Фокус".

Сам Варданян відомий як один з керівників російської офшорної компанії "Трійка Діалог". Згідно з розслідуванням OCCRP, через цю компанію таємно переказувалися гроші близьким друзям Путіна. У 2006-2013 роках крізь рахунки офшорних мереж Варданяна пройшло понад $4,6 млрд. У 2020 р. головний російський опозиціонер Олексій Навальний, нещодавно знищений кремлівським режимом, звинуватив Варданяна у хабарництві у розмірі близько $50 млн.

У 2022 році Варданяна, як і інших проксі Путіна, включили до проєкту нових санкцій США.

відео дня

У червні 2023 з ініціативи Служби безпеки України (СБУ) його внесли в українську базу посібників російської агресії "Миротворець" з характеристикою: "Посібник російсько-фашистських загарбників та терористів. Співучасник злочинів російської влади проти України та її громадян... підлягає негайному затриманню та передачі правоохоронним органам України чи країн НАТО".

Через два місяці екс-глава Ради безпеки вірменського анклаву в Карабаху Самвел Бабаян повідомив Громадське ТБ Вірменії, що в 2022-2023 Варданян виконував на Південному Кавказі функції російського агента. За даними впливого видання The Washington Times, також існує зв'язок Варданяна з режимом аятол.

Користуючись міжнародним авторитетом Нобелівського комітету, кремлівські пропагандисти розраховують відбілити Варданяна в очах Заходу.

Якщо він таки отримає одну з найпрестижніших світових премій, то під ореолом "миротворця", Москва в майбутньому зможе знову скористатися ним у своїх інтригах на Південному Кавказі. Адже ще на початку минулого року Кремль розглядав Варданяна як реального кандидата на пост прем'єра Вірменії – у разі повалення прозахідного Нікола Пашиняна.

Про це майже відкрито висловлювалися екс-міністр та колишній заступник міністра оборони Вірменії, а Громадське ТБ республіки навіть внесло Варданяна до "чорного списку" через нападки на главу уряду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти