У ніч проти 10 жовтня Вірменія і Азербайджан домовилися про перемир'я в Нагірному Карабасі і погодилися почати обмін полоненими і вбитими після вступу в силу режиму припинення вогню.
Про це заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров, повідомляє ТАСС.
Сторони за підсумками погодили тристоронній документ. Учасники переговорів домовилися про припинення вогню з 12:00 суботи 10 жовтня для обміну полоненими і тілами загиблих. Зазначається, що конкретні параметри режиму перемир'я будуть узгоджені додатково.
Крім того, сторони приступлять до субстантивних переговорів для якнайшвидшого мирного врегулювання за посередництва Мінської групи ОБСЄ.
Єреван і Баку також підтвердили незмінність формату переговорів.
Зазначимо, очільники МЗС Вірменії та Азербайджану Зограб Мнацаканян і Джейхун Байрамов прибули до Москви в п'ятницю, 9 жовтня, на запрошення президента Росії Володимира Путіна. Переговори очільників МЗС за участю Лаврова, що почалися в п'ятницю вдень, завершилися у Москві в ніч проти суботи, 10 жовтня. Консультації тривали майже 11 годин. Вони йшли в закритому форматі.
Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.
Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.