Використання теми війни для підвищення рейтингу чинної влади у Росії спрацювало у 2014 році, проте ситуація змінилася. Якщо Москва запустить подібні сценарії, то результат буде протилежним очікуваному. Чинний президент Володимир Путін прагнутиме стати головою держави ще на два терміни, і новим маневром Кремля може виявитися гра з приєднанням Білорусі. Про це заявив російський опозиційний політик Дмитро Гудков.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що російська влада перед виборами влаштовує "військові авантюри". І якщо у 2014 році такий сценарій на тлі загальної пропаганди спрацював, то наразі ситуація змінилася. Рівень життя протягом останніх років знижується, а в момент, коли російські війська були сконцентровані біля кордонів України, закриті опитування показали, що питання війни стало головним страхом росіян.
"Чим це закінчилося? Було проведено закрите соцопитування. У людей запитали, які у них основні страхи - страх війни став страхом практично №1. Це свідчить про те, що російські громадяни наразі жодну військову авантюру не підтримають. І навіть якщо російський режим щось подібне спробує почати, то результат з точки зору рейтингу буде рівно зворотним", - пояснив Гудков.Читати такожПутін готує для Білорусі "кримський сценарій"
На думку політика, Путін ставить перед собою завдання переобрання ще на два президентський терміни. Наразі мова йде про вибори президента Росії 2024 року. І відтепер Кремлю потрібна нова тактика, яка, швидше за все, буде пов'язана з приєднанням Білорусі.
"Тому основна гра у Путіна - це 2024 рік, Путін хоче піти ще на два терміни. З урахуванням того що багато від нього втомилися, рейтинг знижується. Щоб піти на черговий термін, він повинен громадянам Росії запропонувати знову щось таке, щоб всі знову стали аплодувати і обрали його. Військово-політична авантюра дасть результат з точністю навпаки. Тому, швидше за все, буде якась гра Путіна з Білоруссю щодо приєднання", - підкреслив Дмитро Гудков.
Російський політолог Дмитро Орєшкін раніше заявив, що президент РФ Володимир Путін, як і раніше, не має наміру приєднувати окуповані райони Донбасу. При цьому Москва ставить перед собою завдання повернення окремих районів Донецької та Луганської областей до складу України за сценарієм Кремля.
Раніше президент Росії Володимир Путін сказав, що Росія наполягає на тому, щоб Україна для врегулювання військового конфлікту на Донбасі пішла на перемовини з російськими незаконними збройними формуваннями "ДНР" і "ЛНР" і надала цим територіям особливий статус.