Росія провалила свій бліцкриг в Україні, українська кампанія може означати останній подих путінської епохи.
Видання Forbes назвало п'ять причин, які підтверджують швидкий крах влади РФ. Багато з цих причин виникли ще до початку повномасштабної війни в Україні.
Провалена військова діяльність.
"Його (Путіна, – ред.) війська погано навчені та позбавлені ініціативи. Його обладнання крихке і в поганому стані. Його воєначальникам не вистачає гнучкості, щоби пристосуватися до умов, які змінюються", - пише видання.
Схоже, що корупція, що пронизує російське суспільство, заразила його армію, що призвело до ерозії стандартів і морального духу.
Економіка РФ руйнувалася ще до санкцій.
ВВП Росії на душу населення займає лише 55-е місце в світі за паритетом купівельної спроможності, і цей показник, ймовірно, впаде, оскільки економічні санкції візьмуть своє.
Експорт країни значною мірою сконцентрований на викопному паливі в той час, коли світ переходить на поновлювані джерела енергії. Попри зусилля з розвитку місцевої технологічної галузі, Росія неконкурентоспроможна в області передових технологій за межами аерокосмічного сектора і змушена імпортувати багато товарів, такі як мікрочіпи.
Читати такожБуде як в СРСР і Північній Кореї: економіст описав майбутнє росіян після оголошення дефолту
Погана демографічна ситуація
У Росії спостерігаються одні з найгірших демографічних тенденцій серед промислово розвинених країн. Якщо ВВП на душу населення в Росії нижче номіналу, тривалість життя в ній набагато нижча.
Молодь Росії все більше схиляється до еміграції
"Путін - людина минулого. Мабуть, він не користується Інтернетом і у нього немає смартфона. Це передбачувано позбавляє його контакту з наймолодшими верствами населення Росії, які в значній мірі покладаються на соціальні мережі", – йдеться у публікації.
Зазначається, що війна в Україні значно збільшила швидкість, з якою росіяни залишають свою країну. Німецьке інформаційне агентство DW повідомляє, що сотні тисяч росіян емігрували з початку війни, що являє собою "найбільший результат з часів Жовтневої революції».
Строката колекція держав-клієнтів Росії виснажує державні ресурси.
"Підхід Москви до своєї безпеки схожий на колоніалізм. РФ підтримує звіринець залежних держав, які потрапляють в одну з двох категорій: сусідні диктатури, що колись входили до складу Радянського Союзу, і більш віддалені авторитарні режими, такі як Куба і Сирія», - пише автор статті.
Він нагадав, що незадовго до вторгнення в Україну Москва відправила війська в Казахстан, щоби допомогти місцевому диктатору придушити народні демонстрації. Те ж саме відноситься і до Білорусі, в якій Росія підтримує режим Олександра Лукашенка при владі.
"Якими б не були переваги цих відносин з точки зору безпеки, вони майже або зовсім не приносять користі російській економіці. Такі зв'язки мало чим нагадують такі союзи, як НАТО, де участь є добровільною, а лідери обираються демократичним шляхом. Вони символізують слабкість, яка пронизує всі аспекти російської держави», - йдеться у статті.
В цілому, навіть без постійних чуток про погіршення здоров'я Путіна важко повірити, що хитка будівля, якою він керує, протримається довго, резюмує автор.
За інформацією журналістів, президент Росії Володимир Путін вже багато місяців ховається у своєму бункері на Алтаї. Однією з причин відлюдництва називають хворобу.
Як вважають в американській розвідці, у Путіна може бути мозковий розлад, який був викликаний недоумством, хворобою Паркінсона або "стероїдною люттю", що виникає внаслідок лікування онкологічних захворювань стероїдами.
У розвідувальному співтоваристві "Пять глаз" припускають, що військове вторгнення Росії в Україну може пояснюватися посиленням нездатності ясно мислити, оскільки він не був проінформований про можливі невдачі перед реалізацією своїх злочинних планів.
Також преса на Заході підозрює у Путіна хворобу Паркінсона, Синдром Аспергера, рак підшлункової залози або рак спинного мозку.
Інші новини: