Якщо Росія зважиться піти на нову військову операцію проти України, США звернуться до влади Німеччини з вимогою відмовитися від реалізації російського енергетичного проекту Північний потік-2. Причому Берлін повинен буде взяти на себе таке зобов'язання.
Як повідомляє агентство Bloomberg, Штати вимагатимуть від нового уряду Німеччини ухвалити зобов'язання щодо відмови від запуску Північного потоку-2 у разі військового вторгнення Росії в Україну.
У матеріалі також наголошується, що сьогодні Захід розглядає газопровід ПП-2 як можливий важіль тиску на главу Кремля Володимира Путіна.
"Північний потік-2" важливий як для Путіна, оскільки він є маршрутом для продажу великих обсягів газу до Європи, так і для Німеччини, яка покладається на постачання з Росії. Довгостроковий проект трубопроводу був періодичним джерелом напруженості між США та Німеччиною, оскільки адміністрація канцлерки Ангели Меркель не бажала використовувати його в якості політичного інструменту у відносинах з Путіним", - пишуть журналісти.
Крім того, в агентстві нагадали, що критики Північного потоку-2 давно виступають проти реалізації проекту, оскільки він серйозно посилює залежність Європи від газу з Росії. І якщо у 2020 році Газпром поставив до країн Євросоюзу третину від усього споживаного Європою газу, то така залежність, враховуючи скорочення внутрішнього видобутку газу в ЄС, тільки посилиться.
Федеральне мережеве агентство ФРН прийняло рішення призупинити процедуру сертифікації компанії-оператора російського енергетичного проекту Північний потік-2.
У Берліні акцентували увагу на тому, що причиною зупинки процесу щодо ПП-2 є невідповідність структури власності проекту законодавству Німеччини.
Для того, щоб сертифікація продовжилася, компанія Nord Stream AG – оператор газопроводу Північний потік-2 – повинна на території Німеччини зареєструвати компанію, яка стане власником німецької ділянки магістралі.
Допоки вимога регулятора Німеччини не буде виконана, сертифікацію російського енергопроекту ПП-2 не відновлять.
У Нафтогазі заявили про те, що Росія в процесі сертифікації проекту Північний потік-2 задіяла прийоми, пов'язані з "юридичними трюками". За словами глави української компанії Юрія Вітренка, Газпром збирається зареєструвати у Німеччині юридичну особу, яку планують зробити оператором тільки німецької частини трубопроводу. Менеджер вважає, що такі дії не відповідають правилам Європи, і закликає США вдарити санкціями по новій російській компанії.
Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков казав, що Москва виконає всі вимоги німецького регулятора, оскільки має намір запустити Північний потік-2 якомога швидше.