У Китаї зафіксували бубонну чуму, місцева влада вживає заходів, щоби попередити спалах. Враховуючи той факт, що саме з Піднебесної світом поширився небезпечний коронавірус COVID-19, резонним є питання, а чи не станеться те ж саме і з цією небезпечною хворобою.
Завідувачка кафедри епідеміології НМУ ім. А. Богомольця Ірина Колеснікова заспокоїла , що в Україні немає природних осередків чуми, тому можна не хвилюватися, передає Апостроф.
«В Україні немає природних осередків чуми - взагалі. Чума, про яку зараз повідомляють в Монголії, - бубонна, тобто шкірна (вражає лімфовузли, - ред.). Зазвичай людина в ній є тупиковою ланкою. Тобто від людини до людини цією формою заразитися не можна. Якщо пацієнту не буде надана необхідна допомога і збудник поширюється з кров'ю по організму, тоді розвивається вторинна форма інфекції - легенева. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, але розвивається дуже рідко», - розповіла експерт.
При цьому Колеснікова зазначила, що спалах захворювання в Монголії сталвся в природному осередку - зробити з природним осередком нічого не можна.
«Винищити всіх гризунів і бліх неможливо. Чума належить до особливо небезпечних інфекцій, тому заходи, які зараз вживаються, абсолютно обґрунтовані. Але це не означає, що всі контактні особи захворіють», - додала вірусолог.
Читати такожКитай "подарував" світу бубонну чуму: що це, симптоми і чи загрожує нова пандеміяЗа її словами, в країнах, де є природні осередки чуми, щорічно виникають спалахи - хоч і невеликі.
«Але це не нова ситуація. Тим більше, що чума - це хвороба бактеоріологічної природи і добре піддається лікуванню антибіотиками», - резюмувала Колеснікова.
Як повідомляв Главред, в автономному районі Китаю Внутрішня Монголія раптово виявили пацієнта, у якого діагностували бубонну чуму.
Раніше стало відомо, що хантавірус у Китаї вперше вбив людину. ЗМІ писали, що чоловік раптово помер від хантавірусу в провінції Юньнань, і у нього не було явних симптомів захворювання.